تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
یک موسسه سودجو با ارسال پیامکی به صورت انبوه مدعی شده است که می تواند سوالات احتمالی وکالت ۹۷ را پیش از طراحی حدس زده و آن را در اختیار داوطلبان قرار دهد.

به گزارش فارس، قبولی در آزمون وکالت از آن دست آرزوهایی است که بسیاری از فارغ التحصیلان رشته حقوق آن را در دل دارند و برای تحقق آن هزینه های مختلفی هم می کنند.

یکی از دلایل افزایش رقابت در آزمون وکالت کم بودن میزان جذب در آزمون وکالت و دیگری تصور درآمد بالا از شغل وکالت است تصوری که رئیس اسکودا آن را درست نمی داند و پیرامون آن می گوید: بازار وکالت بازار پررونقی نیست و کمتر از ۵ درصد وکلا درآمد خیلی خوبی دارند و به نظر من حتماً ۹۵ درصد آنها یک معیشت معمولی دارند و در برخی کانون ها، تقریباً نزدیک به نصف اعضاء نمی توانند حتی پروانه وکالت خود را تمدید کنند.

*فروش سوالات احتمالی وکالت ۹۷ بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان

وجود رقابت زیاد بین فارغ التحصیلان حقوق و دیگر افرادی که مجوز شرکت در آزمون وکالت را دارند، سبب شده است موسسات متعدد، خدمات مختلف تست و کلاس برای این آزمون برگزار کنند، کلاس هایی که گاه با هزینه های گزاف برگزار شده اما با این وجود طرفداران زیادی هم دارد.

اما این روزها که به زمان برگزاری آزمون وکالت در آذرماه نزدیک می شویم کلاس و آزمون جای خود را به فروش سوالات تضمینی آزمون وکالت داده است.

13970718000795_Test_PhotoL.jpgفرستنده این پیامک فروش سوالات احتمالی وکالت، آدرس یک سایت نسبتاً معتبر را داده است، با شماره ارسال شده تماس می گیرم، اپراتور می گوید سوالات احتمالی براساس سوالات سال های قبل نیست بلکه به تشخیص اساتید طرح شده است و تا ۸۰ درصد به صورت میانگین با سوالات واقعی تطابق دارد! این تطابق در کمترین حالت ۶۰ درصد با سوالات درس اصول فقه است!

درباره قیمت سوالات می پرسم و اپراتور پاسخ می دهد: قیمت سوالات با چاپ سیاه و سفید ۷۰۰ هزار تومان و با چاپ رنگی ۹۰۰ هزار تومان است.

*فروش سوالات احتمالی آزمون وکالت بی تردید کلاهبرداری است

مرتضی شهبازی نیا رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) با بیان اینکه سوالات آزمون وکالت در زمانی نزدیک به آزمون طراحی می شوند، گفت: این قبیل پیامک ها بی تردید کلاهبرداری است و داوطلبان مطمئن باشند که با هیچ فناوری و منطقی نمی توان به سوالاتی که قرار است ۲ ماه دیگر طراحی شوند، دسترسی پیدا کرد و آنها را حدس زد.

وی افزود: گزارش این تخلف را به مراجع ذی ربط منعکس کرده ام زیرا این قبیل موسسات باعث بی اعتمادی داوطلبان آزمون وکالت می شوند.

شهبازی نیا اضافه کرد: سطح امنیتی آزمون وکالت از طراحی سوالات تا برگزاری بسیار مناسب و بالاست و قطعاً سوالاتی که توسط این افراد سودجو فروخته می شود ربطی به سوالات اصلی آزمون وکالت ندارد.

علاوه بر لزوم هوشیاری داوطلبان آزمون وکالت برای رونق ندادن به بازار سودجویان، مراجع ذی ربط نیز در خصوص فعالیت آزادانه این قبیل موسسات باید مراقبت لازم را کرده و با آنها برخورد کنند.

   #پیامک #دادگستری

محتوای خبر «فروش سوالات آزمون وکالت ۹۷ فقط ۹۰۰ هزار تومان!+ عکس» را در سایت «الف» ببینید