تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
بانوی "کلیمی ": خانواده اربعینی الگویی زیبا از یک خانواده آرمانی را ارائه می دهد بانوی کلیمی مذهب گفت: تمام اندیشه ها باید مبتنی بر تربیت خانوادگی باشد و به این حریم آسیبی نرساند. یک خانواده اربعینی، خانواده ای سالم و توأم با اندیشه الهی و سیاسی، صمیمیت و معرفت است. زینب(س) این الگو را به زیبایی نمایش داد.

النا لاویان بانوی کلیمی مذهب حاضر در همایش "رسالت زن مسلمان همگام با زینب کبری(س) در مسیر اربعین" که صبح دیروز در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد، در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا با بیان اینکه حسین(ع)، زینب(س) و فرهنگ عاشورا نه تنها متعلق به مسلمانان و شیعیان بلکه متعلق به تمام انسان های اخلاق مدار، آزاده و توحیدی جهان است، افزود: تمام مذاهب و ادیان باید یک شعار داشته باشند که همان چنگ زدن به ریسمان الهی و عدم تفرقه است آنجا که خداوند فرمود: «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا».

این مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه زینب(س) یکی از پرچمداران اصلی کربلا و زنی است که در اوج سختی و شکنجه ها تمام سعی خود را در حفظ حریم خانواده انجام داد، گفت: فرهنگ زینب، فرهنگ توحید، اولوهیت، انسانیت، شرف، ادب، غیرت و مروت است. زینب(س) در کنار سایر بانوان تراز اسلام از جمله حضرت خدیجه، حضرت زهرا(س)، مریم، صفورا، آسیه و ... یک الگوست. ایشان که دختر علی(ع) و حضرت زهرا(س) و نوه خاتم انبیاء بود، از یک سو نقش خود را در قالب یک همسر و یک مادر به خوبی ایفا کرد و از یک سو از حقوق مظلومان عالم دفاع می کند. زینب(س) برای اعاده خون ریخته شده امام و برادرش و سایر بستگان خود در کاخ مستکبر زمانه خطبه های کوبنده ارائه می دهد و پایه های حکومت یزید را در هم می کوبد.

بانو لاویان زینب(س) را نمونه کامل یک زن سیاسی اما در عین حال حافظ آموزه های دین اسلام دانست و افزود: زینب(س) با حفظ شعائر و آرمان های اسلامی در عرصه سیاسی و مبارزاتی حضور می یابد و آنچنان حماسه ای می آفریند که تا ابد آوای یا حسین(ع) را در عالم زنده نگه می دارد.


این فعال حقوق بشر گفت: تمام اندیشه ها باید مبتنی بر تربیت خانوادگی باشد و به این حریم آسیبی نرساند. یک خانواده اربعینی، خانواده ای سالم و توأم با اندیشه الهی و سیاسی، وحدت، صفا، صمیمیت و معرفت است. زینب(س) این الگو را به زیبایی نمایش داد.

انتهای پیام/

   #خانواده #عاشورا #عراق #همسر #شهرداری تهران #کربلا #شهرداری #حکومت #زیارت #زیارت اربعین

محتوای خبر «بانوی "کلیمی ": خانواده اربعینی الگویی زیبا از یک خانواده آرمانی را ارائه می دهد» را در سایت «تسنیم» ببینید