تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نقش دانشگاه ها در حل مشکلات کشور به عنوان یک شاخص قرار داده شده و مراکز علمی و آموزشی در کشور اگر بخواهند توجیه داشته باشند باید در جامعه تاثیرگذار باشند.

به گزارش ایسنا - منطقه خراسان جنوبی، منصور غلامی روز شنبه در جلسه شورای اداری خراسان جنوبی اظهار کرد: تمام تلاش های مجموعه دولت در شرایط فعلی به سمت و سوی کاهش مشکلات ماه های اخیر است.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت ها برای توسعه آموزش عالی در استان و کشور استفاده کرد، گفت: استان خراسان جنوبی از ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی برخوردار است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه استان خراسان جنوبی از لحاظ تعداد و کثرت واحدها جزء استان های پرمرکز نیست، افزود: در حوزه توزیع مراکز آموزش عالی نیز تعداد واحدهای پیام نور، دانشگاه فنی و حرفه ای و مراکز علمی و کاربردی شکل گرفته است.

غلامی تصریح کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای جزء مراکز مهمی است که مورد حمایت ما قرار دارد و در بحث توزیع رشته ها به این مراکز مهم توجه می شود.

وی ادامه داد: نقش دانشگاه ها در حل مشکلات کشور به عنوان یک شاخص قرار داده شده و مراکز علمی و آموزشی در کشور اگر بخواهند توجیه داشته باشند باید در جامعه تاثیرگذار باشند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: باید به دانشگاه ها در سطح کشور اعتماد و از آنها در موارد مختلف مشورت گرفته شود.

غلامی اظهار کرد: شاید در برخی از مناطق دانشگاه ها ارتباط ضعیف تری داشته باشند اما عملکرد قابل قبولی در همکاری میان دانشگاه با سایر نهادها و سازمان ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه این عملکرد در عین حال که قابل توجه است اما هنوز کمتر از آن انتظار واقعی است، تصریح کرد: هر جا مشتری پای سفارش تحقیقاتی بوده دانشگاه ها با قوت کارها را انجام داده اند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه دانشجویان ذهن خلاقی دارند، گفت: توانایی که سیستم دفاعی کشور دارد حاصل کار محققین و اساتید دانشگاه هاست.

غلامی با بیان اینکه تعداد دانشجویان کم شده و دانشگاه ها ساماندهی مجدد می شوند و طرح آمایش مورد توجه قرار گرفته است، تصریح کرد: وزارت علوم برای ۲۰ سال آینده در حوزه آموزش عالی برنامه ریزی کرده است.

وی افزود: امیدواریم از نگاه آموزشی صرف به مراکز علمی و دانشگاهی خارج شویم و باید نگاه ما بر رفع نیاز جامعه متمرکز شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: جمعیت علمی قوی در کشور وجود دارد و حضور ما در سطح بین الملل درخشان بوده است.

انتهای پیام

   #خراسان

محتوای خبر «وزیر علوم: دانشگاه ها روی حل مسائل جامعه تمرکز کنند» را در سایت «ایسنا» ببینید