تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
اختلال در تلگرام

کاربران امشب 21 مهر 97 از اختلال در تلگرام خبر داده اند. دلیل قطعی تلگرام چه می تواند باشد؟ آیا حملات هکرها باعث این اتفاق شده یا دلایل دیگری وجود دارد؟

کاربران گجت نیوز خبر از اختلال در تلگرام داده اند، اما به نظر می رسد قطعی تلگرام تنها محدود به ایران نبوده و سراسری است. از ساعاتی پیش پیام رسان تلگرام در کشورهای آسیایی، آفریقای شمالی و برخی دیگر از کشورهای اروپایی قطع شده است. در حال حاضر خود کمپانی تلگرام هیچ توضیحی در مورد این اختلال به وجود آمده ارائه نکرده است، اما به نظر می رسد این مسئله مربوط به برخی از سرورهای مستقر در کشورهای نام برده است و کاربران دیگر کشورها بدون مشکل از این پیام رسان استفاده می کنند.

پیش از این نیز در مقاطعی کوتاه شاهد اختلال در تلگرام بودیم که به سرعت رفع و رجوع می شدند؛ پس انتظار می رود این اختلال نیز چندان جدی نبوده باشد و در طی ساعات آینده شاهد وصل شدن آن باشیم.

دلایل اختلال در تلگرام

امروز در خبری خواندیم که هکرها موفق به دستیابی به اطلاعات شخصی 29 میلیون کاربر شبکه اجتماعی فیس بوک شده اند. پیشتر نیز گوگل به خاطر مشکلات امنیتی فراوان، خبر از تعطیلی شبکه اجتماعی گوگل پلاس داد. حال این سوال پیش می آید که آیا سرورهای تلگرام نیز دچار حملات هکرها شده اند، یا مشکلات دست و پا افتاده ای نظیر عدم تامین برق مورد نیاز گریبان آن ها را گرفته و باعث اختلال در تلگرام شده است؟!

   #تلگرام #شبکه اجتماعی #فیس بوک #تعطیلی

محتوای خبر «اختلال در تلگرام سراسری است؛ دلیل قطعی تلگرام در 21 مهر 97 چیست؟» را در سایت «گجت نیوز» ببینید