تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
وکیل ملت: به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر همه در این بازار فروشنده شده اند و هیچ خریداری در بازار وجود ندارد.

التهابات بازار ارز که با سقوط قیمت دلار همراه بود بازار خودرو هم تحت تأثیر خود قرار داد، بطوری که طی 2 روز گذشته قیمت خودروهای داخلی و خارجی با اُفت شدید قیمت همراه شد. در صورتی که بازار خودرو تا هفته های گذشته دچار تب افزایش قیمت بود و نرخ گذاری ها به طور دلخواه در بازار انجام می شد.

به نظر می رسد با کاهش نرخ دلار تا این ساعت و روند نزولی آن قیمت خودرو بیش از این کاهش یابد.

کاهش چند 10 میلیونی قیمت خودرو در راه است/ به قیمت های واقعی نزدیک می شویم

عبدالله رضیان عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: نگاه های کارشناسی حکایت از آن دارد که نرخ دلار تا 8 هزار تومان هم اُفت کند و با توجه به هجوم مردم برای فروش ارزهای خانگی به طور طبیعی قیمت خودرو هم تحت الشعاع دلار قرار گرفته و کاهش می یابد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس افزود: اگر دولت و بانک مرکزی بتواند بازار ارز را در دست بگیرد و قیمت ها را ثابت نگه دارد قیمت خودروهای خارجی و داخلی بیشتر از چند 10 میلیون کاهش پیدا کرده و قیمت ها بیشتر به واقعیت نزدیک می شود.

بازگشت رونق به بازار خودرو با تثبیت قیمت ها

فریور مرادی یکی از فعالان بازار خودرو در منطقه شرق تهران در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ می گوید: قیمت خودرو از صبح دیروز با کاهش چشمگیری همراه شده است بطوریکه خودروهای داخلی حدود 3 تا 4 میلیون تومان و خودروهای خارجی تا 16 میلیون تومان در هر مدل کاهش قیمت را در خود دیده اند.

این فعال بازار خودرو با اشاره به حکم فرمایی رکود در بازار و نبود خریدار گفت: هم فروشندگان و هم خریداران به دنبال ثابت شدن قیمت های بازار هستند تا بتوانند فعالیت خود را از سر بگیرند.

کاهش قیمت خودرو در هفته جاری

علی احسانی دیگر فعال بازار خودرو در منطقه شمال تهران در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: کاهش چند هزار تومانی دلار از شب گذشته شوکی را به بازار خودرو وارد کرده بطوریکه قیمت خودروهای خارجی چندین برابر بیشتر نسبت به خودروهای داخلی کاهش یافته است تا جایی که خودروهای خارجی در برخی مدل ها تا 20 میلیون تومان هم اُفت قیمت داشته اند.

وی افزود: پیش بینی می شود قیمت خودروهای داخلی و خارجی در هفته جاری روند کاهشی بیشتری را در پیش بگیرد.

کاهش قیمت خودروهای داخلی با اجرای طرح ممنوعیت واردات خودرو

فرهاد احتشام زاده رئیس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: قیمت ها در بازار خودرو کاهش داشته است و به نظر می رسد این سقوط قیمت بیشتر مشمول بازار خودروهای داخلی است.

وی طرح ممنوعیت واردات خودرو را عامل موثری در کاهش چشمگیر قیمت خودروهای خارجی و داخلی دانست.

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو ایران گفت: نوسانات قیمت در بازار خودرو بیشتر به سود دلالان است و سودی برای شرکت های وارداتی ندارد. اگر دولت تعرفه ها را اصلاح کند و به سال ابتدای سال 96 برگرداند قیمت خودروهای خارجی با کاهش چشمگیری مواجهه خواهد شد.

گزارش از رامین بختیاری

   #خودرو #بازار خودرو #قیمت خودرو #نرخ دلار #قیمت دلار #حکایت #بانک مرکزی #افزایش قیمت

محتوای خبر «خودرو تا هفته آینده ارزان تر می شود» را در سایت «وکیل ملت» ببینید