تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

18 نکته که درباره ی سفر دریایی به قطب جنوب نمی دانستید

سفر دریایی به قطب جنوب مقصد موردعلاقه ی بسیاری از مسافران است. این مکان خاص و زیبا دارای کوه های مرتفع، حیات وحشی فوق العاده و کوه های یخی و شناوری می باشد که حتی بزرگتر از کشتی های گردشگری هستند. سالانه حدود 20000 نفر از این قاره ی سفید دیدن می کنند که بیشتر ان ها بوسیله ی کشتی های گردشگری از امریکای جنوبی به شبه جزیره قطب جنوب می ایند. جدا از جاذبه های دیدنی این مکان، بیشتر مردم یا نظرهایی اشتباه دارند و یا شرایط رفتن به قطب جنوب نمی دانند. اگر شما نیز قصد سفر به قطب جنوب را دارید، بهتر است شروع به یادگیری نکاتی ساده و ابتدایی درباره ی این مقصد بکنید. پس در ادامه با ما در مجله گردشگری همگردی همراه باشید برای آشنایی بیشتر با قوانین سفر به قطب جنوب....
نروژ، پذیرای بیش از 500 نفر مسافر و هم چنین مهمان هایی برای عبور به سمت دیگر دریا هستند. از انجایی که این کشتی ها وسایل نقلیه و مهمان هایی را برای رساندن به سمت دیگر اب ها می پذیرند، نواحی عمومی وسیع و تعداد زیادی جایگاه به منظور گنجاندن کایاک و قایق های بادی برای سفر های زمستانه دارند. اندازه ی این کشتی ها ان ها را به نسبت دیگر انواع که گنجایشی کمتر از 500 نفر دارند، با ثبات تر می سازد. به علت انکه این کشتی های 1X مخصوص حرکت در بین یخ ها هستند، برای سفر در اب های قطب جنوب بسیار مناسب اند.
ایالت متحده امریکا، از این مکان به بریتانیا برده می شوند. مدت زمان رسیدن این کارت ها به بریتانیا 6 تا 7 هفته و یک هفته نیز برای رسیدن به ایالت متحده امریکا است. دوستان و خانواده ی شما با دیدن کارت پستالی با تمبر مخصوص قطب جنوب ذوق زده خواهند شد (به همان اندازه که شما از داشتن تمبری مخصوص قطب جنوب در پاسپورت خود لذت می برید)
نروژ را به اقیانوس ارام متصل می کند هم، می گذرند. کشتی Hurtigruten در زمان گردش های ساحلی نروژی اش به سمت شمال از Bergen به Kirkenes که در شمال بیش از 69 درجه عرض جغرافیایی ان است، می رود.
به همین دلیل افراد زیادی این گونه فکر می کنند که بناست تا کشتی هایی هم که در تابستان های استرالیایی و تحت تاثیر بادهای جنوبی گرم و مرطوب، به قطب جنوب سفر می کنند، از مدار قطب جنوب (با عرض جغرافیایی 66 درجه 33 دقیقه و 39 ثانیه به سمت جنوب) بگذرند. اما قطب جنوب اب های گرم خلیج Stream را ندارد و اندازه ی قاره ای که در ان وجود دارد ان را سردتر از قطب شمال می کند و وجود کوه های یخ بزرگ راه گذرگاه های بین جزایر و یا قاره ها را می بندند. به علت دشواری سفر به عرض جغرافیایی بیشتر از + 65 ،کشتی های مسافری معمولا تا همین حد در ابها حرکت می کنند. شرایط رفتن به قطب جنوب و قوانین سفر به قطب جنوب را بسنجید و کوله بارتان را ببندید.
اگر در لیست کارهای مورد علاقه تان عبور از مدار قطب جنوب وجود دارد، سفری در ماه های فوریه یا مارس با قایق های کوچک را رزرو کنید تا این گزینه را از لیست سفرنامه ی خود خط بزنید. کشتی های کوچک تر پس از اب شدن کوه های یخ کوچک تر، می توانند در کانال باریک Lemaire حرکت کنند.
شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید


   #بریتانیا #خانواده

محتوای خبر «18 نکته که درباره ی سفر دریایی به قطب جنوب نمی دانستید» را در سایت «همگردی» ببینید