تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
کرمانشاهی ها با «شهدای گمنام» وداع کردند

به گزارش خبرنگار مهر، «از تو یک تکه پلاک و استخوان آورده است / باد، تابوتی پر از رنگین کمان آورده است»؛ بالاخره از راه رسیدند مهمان های عزیز شهر.

شب از نیمه گذشته و نسیم عارفانه عشق در دروازه کربلا وزیدن گرفته است؛ مهمان های محرمی شهر تازه از راه رسیده اند و شمع محافل عزداری شده اند.

خاطرات محرم های دوران دفاع مقدس دوباره برای کرمانشاهیان تداعی شد؛ عزادرای زیر بمباران در روزهای جنگ با آژیرهای قرمز ممتدش با حضور رزمنده هایی که از جای جای وطن مهمان کرمانشاه بودند؛ مهمان هایی که یک روز رفتند و دل به دریا زدند و برنگشتند.

امروز اما همان مهمان ها برگشته اند؛ رسم مهمانوازی را خوب به جا آوردند کرمانشاهیانی که پشت به پشت به مهمانوازی و مردم داری معروفند، استقبال گرمی داشتند از مهمانانی نام آشنای دیروز و گمنام امروز.

امشب شهر معطر شده بود از نفس گرم شهیدانی که آرامش امروز این مرز و بوم را از خون آنها وام داریم؛ عطر سلام و صلوات گوشه گوشه شهر پیچیده است.

مساجد و حسینیه های سطح شهر کرمانشاه امشب میزبان 9 شهید گمنام والامقام دوران دفاع مقدس بودند و به محافل عزداراری امام حسین (ع) حال و هوای عرفانی داده بودند.

مردم با شاخه های گل به استقبال آشنایان بی نشان آمده بودند تا رسم مهمان نوازی را به جا آوردند و تابوت های شهدا را گلباران می کردند.

سینه سوخته های پاسدار وطن امشب تمام غریبگی و دوری از وطن در این سال ها را با محبت مردم فراموش کردند تا سبکبال تر پرواز کنند ...

   #کرمانشاه #دفاع مقدس #کربلا #وام #امام حسین

محتوای خبر «کرمانشاهی ها با «شهدای گمنام» وداع کردند» را در سایت «خبرگزاری مهر» ببینید