تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
مرز شلمچه و چذابهمعاون سیاسی استاندار خوزستان گفت: امکانات لازم برای پذیرایی زائران اربعین در مرز چذابه آماده شده است.

حسینعلی حسین زاده، معاون استاندار خوزستان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا در حاشیه بازدید از مرز چذابه و زیرساخت هایی که برای رفاه زائران اربعین در این منطقه ایجاد شده است، با اشاره به امکانات ایجاد شده خاطرنشان کرد: محور جاده سوسنگرد به چذابه عریض شده و پارکینگی با گنجایش 30 هزار خودرو در این مرز ایجاد شده است. هم چنین لوله کشی آب در این منطقه برای برخورداری زائران حسینی از آب سالم و بهداشتی انجام شده است.

حسین زاده با تاکید بر این که بخش دولتی تنها وظیفه ایجاد زیرساخت را برای اربعین حسینی دارد، اظهار کرد:خوزستان دو مرز مشترک شامل چذابه و شلمچه با عراق دارد؛ قرار است موکب ها در مرز چذابه برای خدمات رسانی مستقر شوند. قرار است 280 موکب متعلق به اهالی خوزستان در این منطقه فعالیت کنند و همه هزینه ها به صورت خصوصی و توسط مردم تامین شده است.

پیشتر در تیر امسال غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان بر لزوم تکمیل زیرساخت های در حال احداث در مرز چذابه تا پیش از اربعین تاکید کرده و گفته بود: وضعیت زیرساختی مسیر سفر اربعین در سال گذشته بهتر شده بود و امسال نیز عمده مسیر چذابه به اهواز چهارخطه خواهد شد. پارکینگ وسیعی نیز در این منطقه وجود دارد اما در صورت نیاز پارکینگ توسعه داده می شود.

شریعتی با بیان این که مسیر موکب ها در چذابه تغییر داده شده است، افزوده بود: در این زمینه طرحی جامع تدوین شده است و طبق آن عمل خواهیم کرد. باید مسیر مواکب استاندارد باشد و سازه های آن نیز ایجاد شوند.

انتهای پیام

   #خوزستان #عراق #خودرو #اهواز #استاندارد #اربعین حسینی

محتوای خبر «امکانات پذیرایی زائران اربعین در مرز چذابه آماده شد» را در سایت «ایسنا» ببینید