تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه حذف آبونمان تلفن ثابت برخلاف روند تلاش مخابرات برای توسعه خدمت رسانی در سراسر کشور است، اظهار داشت: با توجه به کمترین افزایش تعرفه تلفن ثابت نسبت به سایر شرکت های خدماتی در ۱۴ سال اخیر و افزایش هزینه ها در بخش های خدماتی و ارزی و تورم موجود، جبران هزینه های نگهداری خطوط تلفن ثابت به منظور تکمیل و توسعه زیرساخت ها ضروری است.
majid sadri3.jpg
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، مهندس سید مجید صدری ضمن اعلام مطلب فوق افزود: هزینه نگهداری هر خط تلفن ثابت در حال حاضر، چند برابر آبونمان دریافت شده از مشتریان بوده است و در صورت حذف کامل آبونمان، هیچ منبعی برای جبران هزینه های نگهداری خطوط تلفن ثابت که یکی از مهم ترین زیرساخت های ارتباطی کشور است، وجود ندارد.
وی همچنین اظهار داشت: اجرای این مصوبه به ضرر و زیان شرکت مخابرات ایران و درنتیجه تمام ذی نفعان از جمله مشتریان، کارکنان، سهامداران و مردم است؛ چرا که شرکت مخابرات ایران در حوزه تلفن ثابت بیشتر به دنبال تکمیل زیرساخت ها و ارائه سرویس های ارزش افزوده است و سوددهی چندانی در این بخش وجود ندارد و با حذف آبونمان، برنامه های توسعه شرکت با مشکل مواجه خواهد شد.
مهندس صدری با اظهار اینکه بخش تلفن ثابت و سرویس های وابسته به آن نقش کلیدی درراه اندازی و استمرار ارتباط فراگیر در سطح کشور ازجمله در بانک ها ، شرکت های بزرگ و در حوزه زیرساختی ارتباطات سیار دارد افزود: حرکت در مسیر توسعه تلفن ثابت نیاز به یک عزم ملی دارد تا با استفاده از آن شرایط توسعه کشور را به خصوص در حوزه ICTفراهم کنیم .
وی با تأکید بر اینکه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشران توسعه است افزود: در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، حوزه تلفن ثابت به عنوان پایه و زیربنای اصلی تمام ارتباطات اعم از ارتباطات سیار ، دیجیتالی و غیره نقش آفرین است و نگاه به توسعه بخش تلفن ثابت نیز باید در همین راستا باشد.

   #شرکت مخابرات #شرکت مخابرات ایران #فناوری اطلاعات #سهامداران #خدمت رسانی #توسعه کشور

محتوای خبر «صدری: حذف آبونمان تلفن ثابت؛ غیر کارشناسانه و موجب آسیب شدید به توسعه صنعت مخابرات می شود» را در سایت «ایستنا» ببینید