تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
سفیر سازمان آزادی بخش فلسطین اعلام کرد که دولت آمریکا از او و خانواده اش خواسته است تا خاک این کشور را ترک کنند.
به گزارش نامه نیوز، «حسام زملط» سفیر سازمان آزادی بخش فلسطین در واشنگتن از لغو مجوز اقامت او و خانواده اش از سوی دولت آمریکا خبر داد.

او در گفت و گو با شبکه المیادین همچنین گفت که دولت آمریکا حساب های بانکی او را نیز مسدود کرده و از او و خانواده اش خواسته تا فورا خاک این کشور را ترک کنند.

«حسام زملط» این اقدام آمریکا به علت مخالفت رهبران فلسطینی با طرح موسوم به «معامله قرن» دانست و گفت که آمریکا می خواهد از رهبران فلسطینی برای جلب رضایت رژیم صهیونیستی انتقام بگیرد.

دولت آمریکا روز دوشنبه ( 19 شهریور) تعطیلی دفتر ساف در واشنگتن را اعلام و رهبران فلسطینی را به مخالفت با گفت وگو با دولت «دونالد ترامپ» و عدم اجرای مذاکرات صلح با رژیم صهیونیستی متهم کرد.

ادعای دولت آمریکا در خصوص مخالفت رهبران فلسطینی با گفت و گو، در حالی است که «صائب عریقات» مذاکره کننده ارشد فلسطینی درباره بسته شدن دفتر ساف در واشنگتن گفته است: رسما به ما اعلام شد که به دلیل ادامه رجوع به دادگاه لاهه علیه جنایات جنگی اسرائیل، سفارت ما در واشنگتن بسته خواهد شد و پرچم فلسطین پایین خواهد آمد.

اقدامات خصمانه آمریکا علیه فلسطین به این مورد محدود نشد و وزارت خارجه آمریکا در یک اقدام بی سابقه، در روز دهم شهریور گذشته اعلام کرد این کشور تمامی کمک های مالی به آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا) را قطع کرده است.   #واشنگتن #خانواده #تعطیلی