تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
زیرساخت ۵جی

روند افزایش تقاضا برای ارتقای ظرفیت شبکه، اپراتورهای تلفن همراه را به تلاشی دائمی برای عقب نماندن از نیاز بازار سوق داده است. هزینه های شبکه در نسل پنجم شبکه های بی سیم یا ۵جی (

نیاز به سرمایه گذاری در تمام بخش های شبکه با افزایش تقاضا به علت کاربردهای جدید ۵جی

نیاز به سرمایه گذاری در تمام بخش های شبکه با افزایش تقاضا به علت کاربردهای جدید ۵جی

بسیاری از عناصر فناوری کنونی ۵جی بر روی ۴جی بنا شده اند و افتراق کاملی در بین نیست. این بدین معنی است که اپراتورها می توانند رویکرد تکاملی نسبت به سرمایه گذاری بر زیرساخت ۵جی داشته باشند. برای مثال اپراتورها می توانند با حذف طیف فرکانسی اختصاص یافته به ۲جی و ۳جی و اختصاص کارآمد آن به باند های کوچک تر (

تراکم ترافیک شبکه در نقاط شهری در حال رشد است.

تراکم ترافیک شبکه در نقاط شهری در حال رشد است.

انتقال انحصاری با فیبر نوری بخشی اساسی از روند خواهد شد

برای بهبود انتقال (transmission) اپراتورهای تلفن همراه باید فیبر نوری را در مقیاس بزرگ گسترش دهند. فیبرهای نوری علاوه بر کمک به شبکه در پاسخ گویی به نیازهای ظرفیت و تأخیر ۵جی، بخشی اساسی در پشتیبانی از پیاده سازی ریز-سلول های شهری خواهند بود.

شبکه های اصلی (Core networks) همگرا خواهند شد

شبکه های اصلی از مدارهای سویچینگ (

هزینه کل مالکیت برای شبکه های دسترسی موبایل افزایش خواهد یافت.

هزینه کل مالکیت برای شبکه های دسترسی موبایل افزایش خواهد یافت.

هزینه های زیرساخت برای شبکه فعلی به چهار دسته تقسیم شده اند:

  • ارتقاء شبکه های قدیمی
  • اضافه شدن ماکرو-سایت ها
  • ایجاد لایه جدید ۵جی
  • اضافه شدن ریز-سلول ها

در حال حاضر قسمت عمده مخارج صرف شبکه های سنتی می گردد. بااین وجود با افزایش تراکم شبکه توسط اپراتورها در خلال سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ از طریق ایجاد ماکرو-سایت ها و ریز-سلول های جدید و لایه ۵جی، این بخش ها قسمت بزرگ تری از هزینه کل مالکیت را به خود اختصاص خواهد داد.

لایه ۵جی، ریز-سلول و ماکرو- سایت های جدید قسمت بزرگ تری از مخارج شبکه را طی سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۵ به خود اختصاص خواهد داد.

لایه ۵جی، ریز-سلول و ماکرو- سایت های جدید قسمت بزرگ تری از مخارج شبکه را طی سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۵ به خود اختصاص خواهد داد.

اپراتورهای تلفن همراه باید برای پاسخ گویی به رشد مخارج شبکه، راهبردهای خود را برای ۵جی بسط بدهند. اگرچه راهکارهای استاندارد شامل تلاش برای صرفه جویی در مخارج هستند؛ نیاز است رویکردهای جایگزینی مانند به اشتراک گذاری شبکه (ایجاد مشترک شبکه ۵جی) و الگوهای جدید درآمدی برای کاهش هزینه سرمایه گذاری زیرساخت ۵جی هم موردبررسی قرار گیرند.

تنها ۹ سال پس از اجرایی شدن ۴جی در حال آماده شدن برای نسل بعدی شبکه های بی سیم هستیم. اگرچه چرخه فناوری نوید فرصت های بیشتر برای اپراتورهای تلفن همراه است، نیاز به سرمایه گذاری بیشتر در زیرساخت ۵جی بخش ناگزیر فناوری خواهد بود. اپراتورها برای به حداکثر رساندن جریان سود باید درک کاملی از زیرساخت شبکه و تکامل آن در چند سال آینده کسب نمایند. با این دانش اپراتورها در جایگاه قدرتمندی برای طراحی راهبرد سرمایه گذاری زیرساخت ۵جی جهت پاسخ گویی به نیازهای منحصربه فرد خود خواهند بود.

منبع: ۵جی: آیا برای نسل پنجم فناوری بی سیم آماده اید؟NFC به زودی در ایران جای USSD را می گیرد؟ / در چند قدمی پیاده سازی کامل NFCتاکبد واعظی بر بانکداری همراه در همایش پنجمآغاز همکاری رسمی فرانسه و ایران در زمینه اینترنت اشیاءUSSD آزادراهی که همچنان بر روی تراکنش ها باز خواهد ماندنقشه راه اتاق بازرگانی برای توسعه ICT چیست؟بانک مجازی یک خط جدید کسب وکار برای بانک ها است

   #فرانسه #اینترنت #استاندارد #اتاق بازرگانی

محتوای خبر «مسیر ۵جی / رشد غیرقابل اجتناب هزینه های زیرساخت ۵جی» را در سایت «راه پرداخت» ببینید