تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
اپل با آوردن فناوری تاچ و لمسی روی آیفون انقلابی در دنیای موبایل ایجاد کرد. این کمپانی که همیشه زودتر از بقیه توسعه فناوری های نوین را موجب شده، چرا به اتصالات 5 جی فکر نمی کند؟

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛گفته می شود ورایزون اینترنت خانگی 5 جی را به زودی راه اندازی می کند و کمپانی هایی مانند موتورولا، نوکیا، هوآوی، سامسونگ و ... گوشی های مجهز به 5 جی را از سال آینده عرضه می کنند اما آنچه باعث تعجب شده است اینکه چرا اپل برای واردکردن این فناوری روی گوشی های خود عجله ندارد؟

«راس روبین» از « Reticle Research» معتقد است دعوای اپل با کوآلکوم باعث شده است تا این کمپانی از این فناوری عقب بماند. به عقیده وی کوآلکوم زودتر از بقیه مودم 5 جی ساخته و به دلیل دعوای حقوقی میان اپل و کوآلکوم، دسترسی اپل به 5 جی محدودشده است.

از سوی دیگر اپل با اینتل برای نصب مودم 5 جی مذاکره کرده و در خوش بینانه ترین حالت مودم های اینتل به صورت تجاری در سال 2020 راهی بازار می شود. بنابراین اپل اگر هم بخواهد روی 5 جی سرمایه گذاری کند، باید دست به دامن اینتل شود و این امر زودتر از 2020 محقق نخواهد شد.

از سوی دیگر چینی ها و کره ای ها در 5 جی زودتر از آمریکایی ها به نتیجه رسیده و هوآوی و زد تی ئی و ... زودتر از غرب مجهز به 5 جی می شوند.

اپل در نصب LTE Gigabit نیز دچار غفلت شده و گوشی های جدیدش 1 سال پس از رقبا به این فناوری مجهز شده اند که این امر نشان می دهد ممکن است در 5 جی نیز عقب افتاده و به رقبا ببازد.
*خبرآنلاین

   #اپل #اینتل #هوآوی #سامسونگ #اینترنت #آیفون

محتوای خبر «چرا اپل برای عرضه گوشی ۵G عجله ندارد؟» را در سایت «تیک» ببینید