تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
چرا آیفون XR تا ماه آذر عرضه نخواهد شد

کنفرانس سالانه ی ویژه ی اپل برگزار شد و این شرکت معروف آمریکایی به معرفی ۳ مدل جدید گوشی های خود پرداخت. در میان سه مدل معرفی شده، آیفون XR توجه همگان را به خود جلب کرد، چرا که هم قیمت پایین تری داشت و هم تنوع بیشتر. با این حال تا ماه آذر (نوامبر) خبری از این گوشی نخواهد بود! اما چرا؟

روز چهارشنبه، اپل نسخه های جدید گوشی آیفون خود را معرفی کرد و در اتفاقی غیرقابل انتظار، زمان فروش نسخه ی متنوع تر و در عین حال ارزان تر، یعنی iPhone XR را به بیش از یک ماه پس از عرضه ی iPhone XS و iPhone XS Max، دو نسخه ی لوکس تر خود، که از همین جمعه قابل دسترسی هستند، موکول کرد. اما چرا اپل هر سه نسخه را به صورت همزمان عرضه نمی کند؟

در حقیقت نقشه ی عرضه ی اپل، دقیقاً برعکس سال گذشته است. سال گذشته، آن ها ده روز پس از معرفی دو نسخه ی اقتصادی آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس در کنفرانس ماه سپتامبر، اقدام به فروش آن کردند. در حالی که آیفون ۱۰ تا ماه آذر (نوامبر) در دسترس نبود. دلیل این تأخیر مسائلی پیرامون تأمین نمایشگرهای OLED بود، که فروش iPhone X در ابتدا از آن رنج می برد.

اخبار پیرامون iPhone XR که قیمتش از ۷۴۹ دلار آغاز می شود و مجهز به نمایشگر ال سی دی پیشرفته ای به نام Liquid Retina است، حاکی از آن است که، اپل بار دیگر با مشکل کمبود تأمین کننده نمایشگر روبه رو خواهد شد. در ماه جولای، Japanese blog Macotakara گزارش داد، که تأمین کننده ی ژاپنی نمایشگر، سود اندکی در تولید پنل های LCD دارد.

رایان ریت نایب رییس بخش تحقیقاتی دستگاه های موبایل شرکت اپل واچ سری 4 از نگاه وب سایت اپل

اپل در ویدیو تبلیغاتی آیفون XS و آیفون XS Max بر ابعاد نمایشگر تمرکز دارد
اپل در چه صنایع جدیدی ساختارشکنی می کند
امکان ثبت ضربان قلب توسط اپل واچ سری 4 مفید است یا مضر
شیائومی با تقلید از اپل، باندل هایی را با نام های XS، XR و XS Max برای فروش گذاشت

   #اپل #آیفون #نقشه #شیائومی #مدل جدید

محتوای خبر «چرا آیفون XR تا ماه آذر عرضه نخواهد شد» را در سایت «زومیت» ببینید