تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
  • در بحبوحه بحران اقتصادی؛ دولت جدید سودان سوگند خورد
دولت جدید سودان درحالی سوگند یاد کرد که این کشور با بحران اقتصادی به خاطر کمبود ارز و افزایش تورم به بیش از ۶۵ درصد رو به رو است.

به گزارش پارس تودی؛ دولت جدید سودان با ۲۱ وزیر و ۲۷ وزیر مشاور ادای سوگند کرد و «معتز موسی عبدالله» Mutaz Musa Abdullah، نخست وزیر این کشور همچنین پست وزارت دارایی را درچارچوب تلاش برای بهبود اقتصاد کشور برعهده گرفت.

«فیصل حسن ابراهیم» Faisal Hassan Ibrahim معاون رئیس جمهوری سودان گفت: در دولت جدید، تعداد وزارتخانه ها از ۳۱ وزارتخانه به ۲۱ وزارتخانه کاهش یافته است.

«عمر البشیر» رئیس جمهوری سودان چندی پیش دولت قبلی به نخست وزیری «بکری حسن صالح» Bakri Hassan Saleh را منحل و طی حکمی «معتز موسی عبدالله» را به عنوان نخست وزیر جدید و «عبدالله حمدوک» Abdullah Hamdouk را در صدر وزارت دارایی منصوب کرد اما خبرگزاری رسمی این کشور پیشتر نوشت حمدوک از پذیرش این سمت معذور است.

البشیر هدف از این اقدام را کاهش بحران اقتصادی در سودان اعلام کرد. البشیر پیش از این هم از کاهش هیأت های دیپلماتیک سودان در خارج به دلیل بحران مالی خبر داده بود.

دولت سودان به دلیل درگیری های داخلی با بحران مالی مواجه است و چند ماه پیش نیز «ابراهیم غندور» Ibrahim Ghandour، وزیر خارجه پیشین این کشور گفت: حقوق ماهیانه بسیاری از سفرا و هیأت های دیپلماتیک به تعویق افتاده است.

135/120

بیشتر بخوانید:

تشکیل کابینه دولت وفاق ملی سودان

طرف های درگیر در سودان جنوبی توافقنامه صلح امضاء کردند

رئیس جمهور سودان دولت وفاق ملی این کشور را منحل کرد

   #رئیس جمهور