تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی، انتخاب رئیس جدید مجلس عراق را تبریک گفت.
399874_668.jpg
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز یکشنبه (۲۵ شهریورماه) طی تماس تلفنی با «محمد ریکان الحلبوسی»، رئیس جدید مجلس عراق، انتخاب وی را تبریک و تهنیت گفت.

لاریجانی در این تماس تلفنی، ضمن تبریک انتخاب «الحلبوسی» به سمت رئیس مجلس نمایندگان عراق گفت: امیدواریم با همت جنابعالی و دیگر نمایندگان مجلس عراق، بزودی شاهد تکمیل روند سیاسی موجود و انتخاب نخست وزیر و رئیس جمهور عراق نیز باشیم تا در پرتو آن شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی عراق به سمت ثبات، امنیت و رفاه اجتماعی هرچه بیشتر مردم حرکت کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نقش جنابعالی در شرایط حسّاس فعلی در سامان دادن به اوضاع عراق بسیار ممتاز خواهد بود.

لاریجانی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان سعادت و سربلندی ملّت و دولت عراق است و همواره در کنار شما خواهد بود.

همچنین «محمد ریکان الحلبوسی»، رئیس جدید مجلس عراق نیز با قدردانی از جمهوری اسلامی ایران و تشکر از پیام تبریک و تماس تلفنی لاریجانی، گفت: مردم و نمایندگان مجلس عراق همواره قدردان حمایت ­های بی ­شائبه جمهوری اسلامی ایران به عراق در گذشته و حال، به ویژه کمک به آزادسازی عراق از دست پلید نیرو های تروریستی داعش هستند.

وی افزود: نمایندگان مجلس عراق مخالف هرگونه اعمال فشار و تحریم اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران می باشند و این تحریم ­ها را ناعادلانه می دانند و در کنار ملّت ایران باقی می مانند.

الحلبوسی با اشاره به عوامل بی­ ثباتی و ناامنی در منطقه، گفت: آماده ­ایم تا در کنار جمهوری اسلامی ایران به بازگرداندن امنیت و ثبات به منطقه کمک کنیم.

رئیس مجلس عراق در پایان این گفت وگوی تلفنی از همتای خود برای سفر رسمی به عراق دعوت کرد.

   #عراق #نمایندگان مجلس #رئیس مجلس #لاریجانی #داعش #رئیس جمهور #علی لاریجانی

محتوای خبر «تبریک لاریجانی به رئیس جدید مجلس عراق» را در سایت «خبرگزاری دانشجو» ببینید