تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
گروه جامعه ــ مراسم ایام مسلمیه به میزبانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و با حضور هیئت های عزاداری برگزار می شود.

به گزارش ایکنا؛ آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، همزمان با فرا رسیدن ایام شهادت حضرت مسلم ابن عقیل (ع)، در شب های ۲۷، ۲۸ و ۲۹ مرداد ماه، آماده برگزاری مراسم سوگواری مسلمیه و میزبانی از هیئات مذهبی خواهد بود.

بنا به این سنت دیرینه، جمعی از هیئت های عزاداری در قالب دسته های سوگوار در ایام شهادت حضرت مسلم ابن عقیل (ع)، در حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) حضور و به برپایی مراسم عزاداری می پردازند.در این سه شب دسته های سینه زن در صحن های حرم مطهر تجمع کرده و مراسم باشکوهی را به یاد نخستین شهید واقعه جانسوز کربلای حسینی برپا می کنند.

آستان مقدس حضرت عبد العظیم با انجام تمهیدات لازم برای برگزاری این مراسم در حرم مطهر و همچنین تجهیز واحد های مختلف اعم از انتظامات، دفاتر خدمات زائر، امور فنی، دارالشفاء کوثر، اماکن متبرکه و روابط عمومی در این شب ها، آمادگی های لازم را برای حضور هیأت های عزادار و عاشقان آل الله فراهم کرده است.

لازم به ذکر است، محل استقرار آقایان در صحن اصلی و داخل رواق های باغ توتی درنظر گرفته شده است، همچنین مصلی، مسجد جامع، صحن ها و رواق ها جهت عزاداری هیأت های سینه زن آماده خواهد بود.

انتهای پیام

   #شهادت #برگزاری مراسم