تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
897735_856.png

قرار است بیش از ۳۴۰ نشریه آمریکایی امروز در انتقاد از موضع خصمانه دونالد ترامپ در قبال رسانه ها، مقاله هایی را در محکومیت اقدامات او منتشر کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان: روزنامه گاردین در مطلبی نوشت: قرار است بیش از ۳۴۰ نشریه و روزنامه آمریکایی امروز (پنجشنبه) در اقدامی هماهنگ مقاله های مختلفی در انتقاد از سیاست های خصمانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه رسانه های این کشور منتشر کنند. در این مقاله ها با عنوان «جنگ کثیف علیه آزادی مطبوعات»، نشریه های آمریکا اقدامات دونالد ترامپ را محکوم خواهند کرد.

«مارجوری پیتچارد»، یکی از سردبیران روزنامه «بوستون گلوب» اعلام کرد: تا اواخر روز گذشته (چهارشنبه) ۳۴۳ نشریه و رسانه آمریکایی اعلام کردند که در این اقدام هماهنگ برای محکوم کردن سیاست های ترامپ شرکت خواهند کرد.

روزنامه بوستون گلوب از چند روز پیش پیشنهاد انتشار یک مقاله در محکومیت جنگ ترامپ با رسانه ها را مطرح کرد. بوستون گلوب با ارائه این پیشنهاد نوشت: «ما می خواهیم در تاریخ ۱۶ اوت (پنجشنبه) یک مقاله در ارتباط با خطرات حملات دولت آمریکا به مطبوعات منتشر کنیم و در عین حال از دیگر رسانه ها هم درخواست داریم مقاله خود را در این خصوص در همین تاریخ منتشر کنند».

تاکنون بیش از ۳۴۰ نشریه و رسانه مختلف برای انتشار چنین مقاله ای اعلام آمادگی کرده اند. از جمله این رسانه ها می توان به نیویورک تایمز، گاردین، شیکاگو سان تایمز، فیلادلفیا اینکوایرر، میامی هرالد و بسیاری از سازمان های خبری سراسر آمریکا اشاره کرد.

هرکدام از رسانه ها و روزنامه ها قرار است مقاله ای در خصوص موضع خصمانه ترامپ علیه رسانه ها منتشر کنند. سردبیر روزنامه گاردین با حمایت از این طرح اعلام کرد: این وظیفه مطبوعات نیست که آمریکا را از دست ترامپ نجات دهد. وظیفه مطبوعات این است که به گزارش، تحلیل و بررسی مسائل مختلف بدون داشتن هیچ گونه ترسی بپردازد.

دونالد ترامپ از زمان ورود به کاخ سفید بار ها حملات لفظی خود را روانه مطبوعات و رسانه های مختلف و حتی خبرنگاران این کشور کرده است و گزارش های آن ها را با لقب «اخبار جعلی» توصیف کرده است. او حتی به تازگی رسانه را «دشمن مردم» خوانده است. اما این حملات لفظی دونالد ترامپ در هفته های اخیر تشدید شده است. ترامپ در یک سخنرانی در پنسیلوانیا رسانه ها را به انتشار اخبار جعلی و منزجرکننده متهم کرده است. کاخ سفید حتی به تازگی به یک خبرنگار شبکه سی ان ان به بهانه طرح پرسش هایی «غیرمحترمانه» از دونالد ترامپ، اجازه ورود به یک رویداد را نداد.

   #مقاله #دونالد ترامپ #مطبوعات #کاخ سفید #نیویورک #رئیس جمهور #سی ان ان

محتوای خبر «۳۴۳ نشریه آمریکایی به جنگ دونالد ترامپ می روند!» را در سایت «فردا نیوز» ببینید