تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

سال هاست که مردم جهان و ایران با مدل های مختلف کارخانه خودروسازی بی ام و آشنایی دارند و به خصوص به دلیل لاکچری بودن این خودروها، ما ایرانی ها با دیدن آنها در خیابان و جاده ها با نگاهی تحسین آمیز و یا شاید حسرت بار تماشای شان می کنیم و شاید در دل مان غبطه ای هم به صاحب این خودروی لوکس بخوریم و این سوال برای مان مطرح شود که شغل او چیست یا حتی بپرسیم از کجا آورده چنین ماشینی خریده!!

مرسدس بنز یا BMW;کدام یک بهترند؟

در واقع لوگوی این کارخانه از شکل پره های ملخ هواپیما الهام گرفته شده که در سال ۱۹۲۹ میلادی به تایید مدیران کارخانه قرار گرفت. ضمن اینکه این شرکت در ایالت بایرن آلمان تاسیس شد و همچنان دفتر مرکزی آن در مرکز این ایالت یعنی باواریاست. پرچم این ایالت از دو رنگ آبی و سفید تشکیل شده به همین دلیل رنگ آبی و سفید این لوگو از پرچم باواریا می آید.

بی ام و یا بی ام دبلیو، تلفظ کدام صحیح است؟

در زمانی مردم ایران این شرکت را بی ام و خطاب می کردند اما چند سالی برخی افراد سعی به اصلاح این تلفظ داشتند و آن را بی ام دبلیو خطاب کردند. در واقع باید گفت که هر دو تلفظ درست است چون در زبان آلمانی تلفظ الفبا با زبان انگلیسی فرق دارد و حرف B را “ب ” و حرف W را “و ” می خوانند. پس اگر بخواهیم با زبان انگلیسی BMW را بخوانیم آن را بی ام دبلیو می گوییم و اگر به تلفظ آلمانی نام این شرکت را بخوانیم آن را بی ام و خواهیم خواند.

یکی از خاطره انگیزترین مدل های این برند، مدل بی ام و ۵۱۸ است که نمونه های دست دوم اما تمیز آن را می توانید در سایت دیوار پیدا کنید. ضمن اینکه برخی صاحبان بی ام و در مدل های مختلف جدید و قدیمی، ماشین خود را برای تشریفاتی مثل عروسی ها در این سایت برای اجاره گذاشته اند و یا با خانه و مغازه تعویض می کنند.

از سوی دیگر لوازم یدکی این ماشین لاکچری را در این سایت می توانید به صورت نو یا دست دوم با قیمتی مناسب تر از فروشگاه ها خریداری کنید.

منبع : ویرلن

   #زبان انگلیسی #مرسدس بنز #دیوار #خودروی لوکس #آلمان