تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: میوه فروش سیاری که با قرار دادن دستگاه اسکیمر در دستگاه کارتخوان خود و به دست آوردن اطلاعات حساب بانکی شهروندان مبالغی را به طور غیرمجاز برداشت کرده بود دستگیر شد. 210326_752.jpg
به گزارش صبحانه،سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر این که از حساب بانکی آن ها مبالغی سرقت شده است بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات گسترده و اقدامات علمی و تخصصی در فضای مجازی سرانجام متهم که به استان دیگری متواری شده بود، شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و جهت اقدامات قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان در ادامه مطرح کرد: متهم که در کارتخوان خود دستگاهی به نام اسکیمر قرار داده بود، پس از دریافت کارت مشتری، کلیه اطلاعات کارت را کپی برداری کرده سپس این اطلاعات را با دستگاه دیگری به کارت های خام منتقل و به این ترتیب یک نسخه از کارت مشتریان را در اختیار داشته و در فرصتی مناسب اقدام به برداشت می کرده است.

مرتضوی در پایان خاطرنشان کرد: گاهی اوقات قیمت نازل کالا یا خدمات مشتری را مجاب می کند تا خریدی داشته و وجه آن را از طریق کارتخوان سیار پرداخت کند که این امر باعث شده وقوع کلاهبرداری در این حوزه افزایش پیدا کند، بنابراین به شهروندان توصیه می شود در خرید از دست فروشان یا افرادی که کارت خوان سیار دارند، دقت کنند دستگاه آن ها چسب خورده و یا شکسته نباشد و یا قطعه ای اضافه نداشته باشد، لازم به ذکر است پیدا کردن و ردیابی فروشندگان سیار به علت عدم ثابت بودن مکان کسب و کار مشکل خواهد بود./فارس

   #اصفهان #فضای مجازی

محتوای خبر «جعل کارت های بانکی توسط میوه فروش» را در سایت «صبحانه آنلاین» ببینید