تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری فارس: وزارت صنعت به تنهایی در مورد گرانی و احتکار نمی تواند کاری انجام دهد

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه وزارت صمت به تنهایی در مورد گرانی و احتکار نمی تواند کاری انجام دهد، گفت: از بخشی از مشکلات تولید کنندگان کفش خبر نداشتم اما آن را پیگیری می کنم.

صادق نجفی در گفت وگو با خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس و در پاسخ به این سوال که چرا علیرغم چندین بار اعتراض تولیدکنندگان کفش مشکلات این صنوف تاکنون حل نشده است، گفت: این افراد فروشندگان کفش هستند.

معاون وزیر صنعت اظهار داشت: مشکل فروشندگان گرانی است و می گویند مزد کارگر و مواد اولیه گران است.

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه ما از تولید کنندگان کفش حمایت می کنیم گفت: به تولید کنندگان کفش زمین و تسهیلات می دهیم و برای صادرات محصولاتشان به آنها کمک می کنیم.

وی افزود: در حال حاضر این کمک ها و تسهیلات به تولید کنندگان سه استان تبریز، تهران و مشهد در حال انجام است.

نجفی در پاسخ به این سوال که چه اقدامی می توان انجام داد تا مواد اولیه این صنف از قبیل چسب که از 110 هزار تومان به 450 هزار تومان رسیده با قیمت مناسب تری به دست آنها برسد، گفت: ما چه کار کنیم!؟

وی در پاسخ به این سوال که برای حل مشکل احتکار چسب که از مواد اولیه مورد نیاز این تولید کنندگان کوچک است چه اقدامی انجام داده اید، اظهار داشت: وزارت صنعت به تنهایی برای احتکار می تواند کاری انجام دهد؟ نمی تواند. مردم هم باید متوجه باشند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در پاسخ به این سوال که پس ستاد مبارزه با احتکار و گران فروشی در این راستا در وزارت صنعت چه اقدامی انجام می دهد، گفت: در حوزه نظارت اطلاعی نداریم، و آقای نوابی رئیس این ستاد باید در این مورد پاسخگو باشد، من موضوع را پیگیری می کنم.

نجفی در پاسخ به این سوال که افرادی که از صنف کفش شنبه گذشته اعتصاب کردند فروشنده نیستند و تولید کنندگان کوچک صنف کفش هستند که به علت گرانی و احتکار قادر به تهیه چسب به عنوان ماده اولیه مورد نیاز خود نیستند، برای اینها چه کاری انجام می دهید، گفت: من از این موضوع اطلاع نداشتم، زیرا جلساتی که تاکنون با اتحادیه تشکیل شده است آنها به ما گفته بودند که مشکل این صنف تامین چرم، زیره و رویه است.

وی افزود: آنها در جلسات به ما گفته بودند هزینه های کارگری و هزینه های تامین اجتماعی مشکل تولید کنندگان است و از مشکلاتی که این صنف در دیگر موارد از جمله تامین چسب دارند اطلاعی نداشته ام و این موضوع را پیگdری می کنم.

انتهای پیام/

   #احتکار #وزیر صنعت #وزارت صنعت #گران فروشی #مشهد #تامین اجتماعی

محتوای خبر «وزارت صنعت به تنهایی در مورد گرانی و احتکار نمی تواند کاری انجام دهد» را در سایت «فارس نیوز» ببینید