تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
رسانه های آمریکایی از تجمع گروه های «سفیدبرترپندار» و مخالفان آنها در واشنگتن ، در اولین سالگرد درگیری میان این دو گروه در شهر «شارلوتسویل» ایالت «ویرجینیا» خبر داده اند.
365031_721.jpg

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، رسانه های آمریکایی از تجمع گروه های «سفیدبرترپندار» (طرفداران برتری نژادی سفیدپوست ها) و مخالفان آنها در واشنگتن ، در اولین سالگرد درگیری میان این دو گروه در شهر «شارلوتسویل» ایالت «ویرجینیا» خبر داده اند.

شبکه خبری «سی ان ان» گزارش داده شمار نیروهای پلیس و تظاهرات کنندگان مخالف با گروه های نژادپرست بیشتر از تظاهرات کنندگان گروه های نئونازی، سفیدبرتر پندارها و ملی گرایان افراطی بوده است. این گروه ها با شعار «اتحاد راست ها» تجمع کرده بودند.

این تظاهرات ها در اولین سالگرد درگیری میان دو گروه در سال گذشته اتفاق افتاد. در جریان حوادث سال گذشته که با شرکت گروه های نئونازی، سفیدبرتر پندارها، ملی گرایان افراطی و حامیان «دونالد ترامپ» برگزار شد، شعارهای تندی در حمایت از برتری آمریکا، نژاد سفید و علیه مهاجران داده شد.

در جریان این تجمع بود که یک خودرو شماری از معترضان به تجمع نژادپرستان در «شارلوتسویل» را زیر گرفت و یک نفر را کشت. مقام های شارلوتسویل و رسانه ها در آن زمان ترامپ و «سیاست های نژادپرستانه» او را عامل این حادثه معرفی کردند.

خبرگزاری رویترز، فرانسه و رسانه های امریکایی گزارش داده اند حضور پرشمار تظاهرات کنندگان مخالف گروه های نژادپرست موجب شده آنها محل تجمع را زودهنگام ترک کنند.

   #واشنگتن #فرانسه #خودرو #حوادث

محتوای خبر «تظاهرات «سفیدبرترپندارها» و مخالفان نژادپرستی در واشنگتن» را در سایت «خبرگزاری دانشجو» ببینید