تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
شبکه خبری سی ان ان گزارش داده آمریکا چندین درخواست از کره شمالی برای خلع سلاح مطرح کرده که پیونگ یانگ تمامی آنها را رد کرده است. 340651_370.jpg
شعارسال: شبکه خبری «سی ان ان» به نقل از چند منبع دیپلماتیک گزارش داده دولت آمریکا چندین درخواست برای خلع سلاح هسته ای کره شمالی مطرح کرده که پیونگ یانگ تمامی آنها را رد کرده است.

منابع دیپلماتیک گفته اند آمریکا چندین «پیشنهاد مشخص برای شروع و ادامه فرایند حرکت به سمت مراحل نهایی هسته ای زدایی به صورت کاملاً قابل راستی آزمایی» مطرح کرده که کره شمالی آنها را شبیه پیشنهادات باندهای تبهکار دانسته و تمامی آنها را رد کرده است.

طبق گزارش سی ان ان، این بن بست باعث شده دیپلماسی ترامپ که سیر حرکتی اش مشابه راکت بوده (شروع از نقطه صفر، اوج گیری و برخورد به زمین) به مرحله برخورد به زمین برسد و درگیر الگوهایی شود که مذاکره دولت های قبلی آمریکا با پیونگ یانگ را دشوار کرده بود.

مطابق این گزارش، وعده های مبهمی که «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در ماه ژوئن بعد از دیدار با «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی داد به یک انفصال دیپلماتیک ختم شده است. در سند مختصری که سران دو کشور امضا کردند، اشاره ای به هیچ چارچوب زمانی، هیچ وعده مشخص یا موعد دیدار نشده بود که این باعث شد دست دو طرف برای تفسیر سند مطابق میل خودشان، باز باشد.

یک منبع اگاه به موضع کره شمالی گفت پیونگ یانگ ادامه مذاکرات بین آمریکا و کره شمالی را منوط به تمایل واشنگتن برای برداشتن یک «گام شجاعانه» و موافقت با امضای یک معاهده صلح با این کشور می داند.

از طرف دیگر، کره شمالی خواستار برداشتن گامی بزرگ از سوی کره شمالی و دست برداشتن از سلاح های هسته ای در دوره زمانی کوتاه شده است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: 20 مرداد 1397 ، کدخبر: 1799803 ، www.tasnimnews.com

   #کره شمالی #پیونگ یانگ #واشنگتن #سی ان ان #رئیس جمهور

محتوای خبر «کره شمالی تمام درخواست های آمریکا برای خلع سلاح را رد کرده است» را در سایت «شعار سال» ببینید