تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ارزهای رمزنگاری شده در معاملات املاک و مستغلات

با توجه به روند ادامه دار ارزهای رمزنگاری شده، بسیاری از خریداران املاک و مستغلات تمایل فراوانی نسبت به استفاده از ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین در معاملات از خود نشان می دهند. قبل از پذیرش ارزهای رمزنگاری شده در معاملات املاک و مستغلات و در حالت کلی سیستم پرداخت، لازم است فروشندگان به صورت کامل از مزایای این نوع ارزها در کنار خطرات احتمالی آن کسب اطلاع کنند.

معاملات املاک و مستغلات با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده نیز فرایندی مشابه با معاملات معمول دارند

ارزهای رمزنگاری شده در معاملات املاک و مستغلات به طرفین قرارداد این امکان را می دهند تا مبالغ بالایی از وجوه را با درصدهای پایین کارمزد و کمترین میزان دخالت طرف سوم انتقال دهند. بیت کوین، متداول ترین و محبوب ترین نوع ارزهای رمزنگاری شده، یک ارز دیجیتال متن باز (open-source) در معاملات املاک و مستغلات است که با استفاده از سیستم های پرداخت مستقیم نظیر به نظیر خود به کاربرانش اجازه می دهد تا پرداخت های شان را بدون نیاز به هیچ گونه سیستم بانکی انجام دهند.

از منظر فنی، می توان فرایند خرید املاک و مستغلات با ارز رمزنگاری شده بیت کوین را شبیه یک خرید تمام نقد در نظر گرفت، با این تفاوت که در این روش به جای پرداخت وجه نقد به فروشنده، خریدار ارز رمزنگاری شده مورد نظر را از کیف پول دیجیتالی خود به کیف پول دیجیتالی فروشنده انتقال می دهد.

کل فرایند انتقال بیت کوین می تواند به سرعت و در عرض مدت زمانی کمتر از ۱۰ دقیقه صورت پذیرد.

در صورتی که فروشنده مایل به دریافت وجه مورد معامله به صورت بیت کوین نباشد، امکان تبدیل ارز رمزنگاری شده به وجه نقد در درگاه های پرداخت بیت پی (BitPay) به هنگام فروش نیز وجود دارد. چنین معاملاتی که با تبدیل ارز رمزنگاری شده به پول نقد صورت می گیرند، توسط برخی شرکت ها ضمانت می شوند.

استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در معاملات املاک و مستغلات منجر به تسریع فرایندها می شود

مهم ترین و اصلی ترین مزیت استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در معاملات املاک و مستغلات، انجام فرآیندها در مدت زمان کم است. فارغ از اعتماد به سیستم های بانکی، پرداخت می تواند پس از مذاکره و انعقاد و امضای قرارداد در کمتر از ۱۰ دقیقه انجام شود. این سرعت فوق العاده در انجام فرایند پرداخت، دردسرهای هر دو طرف معامله، اعم از خریدار و فروشنده را نیز کاهش می دهد. ضمن این که، پردازش پرداخت خارج از محدوده سیستم های بانکی، میان برهایی را در اختیار خریداران قرار می دهد تا از منابع متعدد یا حساب های بین المللی نیز استفاده کنند.

به علاوه، برخی از خریداران و فروشندگان بر این باورند که استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در معاملات، روشی بی نظیر، یکپارچه و بسیار ایمن برای نقل و انتقالات مالکیت و وجه در سایه فناوری بلاکچین است. بلاکچین، به عنوان یک دفتر کل عمومی توزیع شده، معاملات ارزهای رمزنگاری شده را قابل پیگیری می کند. تایید، ضبط و ضمانت تراکنش ها با استفاده از ماهیت وجودی فناوری بلاکچین صورت می گیرد. استفاده از این فناوری در معاملات املاک و مستغلات، می تواند در سایه دسترسی بالای فناوری بلاکچین و دقت فوق العاده آن، فرایند ضبط تراکنش ها را تسریع کرده و تناقضات را به حداقل برساند.

حامیان و پشتیبانان فناوری بلاکچین، درصدد توسعه استفاده از این فناوری کارآمد و مدرن در معاملات املاک و مستغلات هستند. در شهر برلینگتون جنوبی (وب سایت Bitcoin Real Estate چهارصد خانه برای فروش با ارزهای رمزنگاری شده دارد

علیرضا دلیری: توسعه ارز رمزنگاری شده در دستور کار معاونت علمی ریاست جمهوری قرار گرفته استامکان تبادل ارزهای رمزنگاری شده در بانکداری همراه ریوُلتانتقال وام با ارز رمزنگاری شده در آلماننگاهی به موناکوین که نخستین ارز رمزنگاری شده ژاپن استپذیرفتن بیت کوین توسط هتل های ایرانی برای دور زدن تحریم هاارزهای رمزنگاری شده قانونی می شوند؟

   #بیت کوین #بلاکچین #ژاپن #وام #سیستم بانکی #ارز دیجیتال

محتوای خبر «مزایا و خطرات استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در معاملات املاک و مستغلات» را در سایت «راه پرداخت» ببینید