تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
دعوت وزیر ارتباطات از دانشگاه ها برای توسعه دیجیتال کشور

توسعه همکاری های وزارت ارتباطات و دانشگاه ها بدون همراهی و هماهنگی در حوزه تحول دیجیتال به نتیجه نخواهد رسید. این مطلب را مهندس محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به ایرنا گفت و ادامه داد: بخش عمده ای از ظرفیت تحول دیجیتال در کنار دانشگاه ها شکل می گیرد بنابراین، حرکت ما بدون هماهنگی با ظرفیت های دانشگاهی به نتیجه نخواهد رسید. وی اظهارداشت: پارک های علم و فناوری، مراکز رشد توانمندسازی و شتابندهای حوزه فناوری و اطلاعات همگی در کنار دانشگاه ها معنا و شکل می یابند.

هدیه ۱۰۰ گیگابایت اینترنت به مشترکین اپراتوراول تلفن همراه

به مناسبت ۲۴ امین سالروز ورود فناوری تلفن همراه به کشور، اپراتور همراه اول به تمامی مشترکین دائمی و اعتباری خود در ۷سطح متفاوت بسته دیتای یک روزه از ۱۰۰ مگابایت تا ۱۰۰ گیگابایت اینترنت هدیه می دهد.

در این طرح که از۱۹ مرداد تا پایان۲۶ مرداد۹۷به مدت یک هفته اجرا می شود، برای تمامی مشترکین دائمی و اعتباری پس از ثبت نام، یکی از ۷ بسته در نظر گرفته شده به صورت تصادفی فعال می شود و مشترک تنها یک روز (از ساعت ۵ صبح تا ۱۹ عصر) فرصت دارد از بسته دیتای هدیه خود استفاده کند. همراه اولی ها می توانند در بازه زمانی اعلام شده، از طریق شماره گیری کد دستوری#۲۴*۹۷* بصورت رایگان در این طرح ثبت نام کرده و از هدیه اپراتور اول بهره مند شوند.

انتصاب سرپرست معاونت ارزی و روابط عمومی بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی در احکام جداگانه ای سرپرستان معاونت ارزی و روابط عمومی این بانک را منصوب کرد. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی غلامرضا پناهی با حکم عبدالناصر همتی به سمت سرپرست معاونت ارزی بانک مرکزی منصوب شد. همچنین عبدالناصر همتی در حکمی کامبیز زاهدپور را به سمت سرپرست روابط عمومی بانک مرکزی منصوب کرد.

نرخ بلیت پروازهای داخلی افزایش یافت

همزمان با اعمال بخشنامه جدید ارزی از سوی بانک مرکزی و اختصاص ارز به شرکت های هواپیمایی با نرخ سامانه نیما (بازارثانویه)، قیمت بلیت پروازهای داخلی افزایش یافت. مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اعلام این خبر به فارس گفت: پیش بینی می شود با تصمیم اتخاذ شده نرخ بلیت پروازهای شرکت های هواپیمایی داخلی کمتر از ۵۰ درصد افزایش یابد.

صادرات کره، چای، شیرخشک و کاغذ ممنوع شد

صادرات کاغذ، شیرخشک، انواع تی شو، چای فله و کره بسته بندی از اول شهریور امسال تا اطلاع ثانوی ممنوع شد. به گزارش فارس، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت طی نامه ای به فرود عسگری رئیس گمرک جمهوری اسلامی ایران ممنوعیت صادرات این ۶ قلم کالا را اعلام کرد.

   #بانک مرکزی #اینترنت #وزیر ارتباطات #همراه اول #وزارت ارتباطات #فناوری اطلاعات #سامانه #رئیس کل بانک مرکزی #اطلاع ثانوی #شریعتمداری

محتوای خبر «اخبار کوتاه اقتصادی» را در سایت «روزنامه اطلاعات» ببینید