تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
آسمان ۲۲ مرداد ؛ اوج بارش شهابی در آسمان بارش شهابی یکی از زیباترین پدیده های جهان است که ما بار دیگر شاهد این پدیده عظیم و زیبا خواهیم بود.طبق اعلام منجمان بامداد ۲۲ مرداد آسمان شاهد اوج بارش شهابی برساوشی خواهد بود.

به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز، بارش شهابی یکی از زیباترین پدیده های جهان است که ما بار دیگر شاهد این پدیده عظیم و زیبا خواهیم بود.آسمان در (۱۲ آگوست) بامداد ۲۲ مرداد شاهد اوج بارش شهابی برساوشی خواهد بود. منجمان می گویند در این بارش شهابی تعداد ۶۰ تا ۷۰ شهاب در هر ساعت قابل مشاهده است.

«بیل کوک» یکی از مقامات ارشد ناسا درباره این بارش گفت: برای دیدن این شهاب باران نیازی به دوربین دو چشمی یا تلسکوپ نخواهید داشت و با چشم غیر مسلح نیز می توانید آن ها را مشاهده کنید.چیزی که این بارش شهابی برساوشی را باشکوه تر کرده، نو بودن ماه است که آسمانی تاریک را برای تماشای این شهاب ها پدید می آورد.

شهاب باران در نیمکره شمالی و عرض های جغرافیایی میانی، واضح تر است و بر اساس اعلام «اسپیس»، بهترین زمان برای تماشای آن ساعت ۲ به وقت محلی (۱۲ و نیم بامداد به وقت تهران) است که صورت فلکی برساوش در بالاترین نقطه آسمان قرار می گیرد.نورافشانی آسمان در این شب حاصل نزدیک شدن سیاره ی ما به توده ای از ذرات سنگی است.سال ۲۰۱۶، در هر ساعت تعداد ۲۰۰ شهاب در آسمان ظاهر می شد.

فارس

   #ناسا

محتوای خبر «۲۲ مرداد ؛ اوج بارش شهابی در آسمان» را در سایت «جام نیوز» ببینید