تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

آی سینما: هفتاد و یکمین جشنواره فیلم لوکارنو با تقدیر از فیلم «یک سرزمین خیالی» (A Land Imagined) به عنوان برنده اصلی این رویداد به کار خود پایان داد. ساخته یئو سیو هوآ کارگردان سنگاپوری داستان یک کارگر ساختمانی چینی تنها و بی کس را روایت می کند که بعد از برقراری رابطه دوستانه مجازی با یک بازی باز آنلاین مرموز در سنگاپور ناپدید می شود. چهره های سرشناسی همچون مگ رایان، ایتن هوک، برونو دومون و کایل کوپر از جمله مهمانان بین المللی حاضر در جشنواره هفتاد و یکم بودند.

به نوشته ایندی وایر، در میان دیگر برگزیدگان بخش مسابقه اصلی می توان به یولاند زوبرمن نویسنده و کارگردان فرانسوی اشاره کرد که برای فیلم «ام» (M) جایزه ویژه هیات داوران را به خانه برد. دومینگا سوتومایور جایزه بهترین کارگردان را برای فیلم «برای جوانمرگی خیلی دیر است» (Too Late to Die Young) از آن خود کرد.

ریچارد بیلینگهام برای فیلم «ری و لیز» (Ray & Liz) موفق به دریافت دیپلم افتخار شد. آندرا گوتی جایزه بهترین بازیگر زن را برای ایفای نقش در فیلم «آلیس تی» ساخته رادو مونتین دریافت کرد. کی جو بونگ هم به خاطر نقش آفرینی در فیلم «هتل کنار رودخانه» ساخته هونگ سنگسو جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره هفتاد و یکم را به خانه برد.

در بخش رقابت «فیلمسازان امروز» جایزه بهترین فیلم به «آشوب» (Chaos) ساخته سارا فتاحی رسید و نیکول ووگل برای فیلم «زمان تعطیلی» (Closing Time) جایزه ویژه هیات داوری را به دست آورد.

فیلم «بلکککلنزمن» ساخته جدید اسپایک لی هم جایزه فیلم منتخب مردم را به خانه برد.

هفتاد و دومین جشنواره فیلم لوکارنو از 7 تا 17 اوت 2019 برگزار خواهد شد.

9414

برچسب ها:
  • یوزپلنگ طلایی جشنواره لوکارنو به کارگردان جوان سنگاپوری رسید

   #جشنواره فیلم #کارگر ساختمانی #سنگاپور #داوری #بهترین بازیگر زن #بهترین بازیگر مرد