تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
تجمع معلمان خوزستانی نسبت به اجرا نشدن مصوبه افزایش حقوق/شرایط محیط زیستی و حقوقی در خوزستان عادلانه نیست جمعی از معلمان بازنشسته و مشغول به کار در خوزستان نسبت به اجرای مصوبه دولت در افزایش حقوق خود، مقابل اداره کل آموزش و پرور ش استان اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، بیش از 50 نفر از معلمان بازنشسته و شاغل خوزستان امروز سه شنبه(9مرداد) در اعتراض نسبت به آنچه پرداخت نشدن اضافه حقوق بر اساس مصوبه دولت عنوان کردند در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در اهواز به نشانه اعتراض جمع شدند.

یکی از معلمان جوان با اعتراض به بی عدالتی که در این مورد انجام شده است، عنوان کرد: این شغل را براساس علاقمندی خود انتخاب کرده ام و هرگز از آن کناره گیری نمی کنم اما خواستار حق و حقوق خود هستم.

وی ادامه داد: در استان خوزستان شرایط کاری با توجه به مشکلات محیط زیستی دشوار و طاقت فرسا است.

به گفته معلمان معترض شعارهایی که از سوی مسئولان درباره اهمیت آموزش و پرورش، اهمیت و منزلت شغل معلمی سرداده می شود، اجرا نمی شود و حقوق و مزایای در نظر گرفته شده برای آنها مطابق با فیش حقوقی جدید با افزایش تورم، وضعیت اقتصادی فعلی و افزایش سطح کیفی معیشت معلمان متناسب نیست.

محمد تقی زاده مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در خصوص تجمع اعتراضی امروز معلمان عنوان کرد: معلمان خوزستانی در اهواز در اعتراض نسبت به برخی مسائل حقوقی و احکام جدیدی که در سال جدید مصوب شد اعتراض و تجمع کردند.

وی گفت: هر گونه افزایش حقوق برای فرهنگیان و معلم ها بر اساس مصوبه دولت است و وزارت آموزش و پرورش بر اساس مصوبه دولت عمل می کند.

تقی زاده افزود: احکام جدید همکاران ما براساس امتیازات و چارچوب قانونی افزایش حقوق مصوب برای سال جاری و رتبه بندی ها صادر شده و افزایش ها هم بر همین اساس اعمال شده است.

براساس گزارش خبرگزاری موج خوزستان، در خوزستان 70هزار معلم تدریس یک میلیون و 50 هزار دانش آموز را برعهده دارند، که حدود 10 هزار فرهنگی با توجه به شرایط بد زیست محیطی در لیست انتقال به استان دیگر هستند و به شدت سازمان آموزش و پرورش خوزستان با کمبود نیرو مواجه است.

گفتنی است؛ قرار بود حقوق معلم ها امسال بین 17 تا 20 درصد افزایش یابد اما این افزایش حقوق اعمال نشده است.

   #خوزستان #اهواز #فرهنگیان #دانش آموز

محتوای خبر «تجمع معلمان خوزستانی نسبت به اجرا نشدن مصوبه افزایش حقوق/شرایط محیط زیستی و حقوقی در خوزستان عادلانه نیست» را در سایت «خبرگزاری موج» ببینید

منبع خبر (خبرگزاری موج) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «تجمع معلمان خوزستانی نسبت به اجرا نشدن مصوبه افزایش حقوق/شرایط محیط زیستی و حقوقی در خوزستان عادلانه نیست» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.