تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ارتش در حالت آماده باش برای کمک به زلزله زدگان / اعزام یگان های ارتش به همراه تجهیزات پزشکی در منطقه زلزله زده سخنگوی ارتش با اشاره امدادرسانی به مردم زلزله زده تازه آباد گفت: یگان های ارتش هنوز هم در حالت آماده باش قرار دارند تا هر زمان که ستاد بحران اعلام نیاز کرد در خدمت مردم باشد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، امیر سرتیپ دوم تقی خانی سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به وقوع زلزله در تازه آباد کرمانشاه گفت: به محض اطلاع از وقوع زمین لرزه یگان های ارتش مستقر در غرب کشور در قالب دو گردان از تیپ های ۷۱ و ۳۵ به تازه آباد اعزام شده و در فاصله زمانی کوتاهی در مناطق زلزله زده حضور یافتند و اقدام به تخلیه و انتقال مجروحان به وسیله بالگرد کردند.

وی با ذکر اینکه یگان های ارتش به همراه تجهیزات پزشکی به منطقه زلزله زده اعزام شدند و یک بالگرد تحت عنوان بالگرد اورژانس جهت انتقال مجروحان عمل می کرد، اظهار داشت: فرمانده عملیاتی غرب ارتش جمهوری اسلامی ایران هم در ستاد بحران تازه آباد حضور یافت و جهت در اختیار قراردادن هرگونه تجهیزات مهندسی و پزشکی، ترابری و بیمارستانی برای امدادرسانی به مردم زلزله زده اعلام آمادگی کرد.

تقی خانی در ادامه گفت: اگرچه تا این لحظه طبق گزارش های اعلام شده زمین لرزه تازه آباد، کشته نداشته است و مجروحان نیز به صورت سرپایی مدوا شدند اما یگان های ارتش هنوز هم در حالت آماده باش قرار دارند تا هر زمان که ستاد بحران اعلام نیاز کرد در خدمت مردم باشد.

وی افزود: بحمدالله و به لطف اتحاد و همدلی میان ارتش و سپاه و سایر نهادهای امدادی مردم هیچ نگرانی از بابت امدادرسانی نداشته باشند و ما همچنان آماده ایم که هر زمانی مردم احساس نیاز کنند در خدمت شان باشیم.

سخنگوی ارتش با تصریح براینکه انسجام خوبی میان دستگاه ها در زمینه امدادرسانی به مردم زلزله زده وجود دارد، گفت: همه دستگاه ها وظیفه خود را در این زمینه می دانند و ارتش نیز با توجه به دستورالعمل های ستاد بحران آماده است که همزمان با ارتباط با این ستاد در مناطق بحران زده حضور یابد.

   #زلزله #زمین لرزه #وقوع زلزله #کرمانشاه #غرب کشور #سپاه #مناطق زلزله

محتوای خبر «ارتش در حالت آماده باش برای کمک به زلزله زدگان / اعزام یگان های ارتش به همراه تجهیزات پزشکی در منطقه زلزله زده» را در سایت «خبرگزاری برنا» ببینید

منبع خبر (خبرگزاری برنا) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «ارتش در حالت آماده باش برای کمک به زلزله زدگان / اعزام یگان های ارتش به همراه تجهیزات پزشکی در منطقه زلزله زده» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.