تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
داور بین المللی فوتبال ایران، گفت: داور آرژانتینی به دلیل کیفیت بهتر فنی برای فینال انتخاب نشد و اگر اگر تکنولوژی VAR نبود باید تا اخر عمر پاسخگو می بود.
علیرضا فغانی در مورد قضاوت هایی که در جام جهانی انجام داد به سایت وزارت ورزش و جوانان گفت : خدا را شکر در جام جهانی همه چیز به خوبی برای تیم داوری ایران پیش رفت. آنچه مسلم است در اوج خوشبختی و موفقیت معمولا لحظات سختی هایی که سپری کردیم را به یاد می آوریم.

به گزارش نامه نیوز، داور دیدار رده بندی جام جهانی ٢٠١٨ در ادامه خاطرنشان کرد: برای من یک لحظه در جام جهانی حاوی پیام های زیادی بود. زمانی که بعد از دیدار رده بندی روی سکو رفتم با دو انگشت به سمت خدا اشاره کردم و هدفم این بود که اگر خیلی ها به ما گفتند حقتان قضاوت فینال جام جهانی بوده اما عوامل دیگری نقش داشت که باز هم هدفم شکرگزازی از خالق بود که با عزت جام را پشت سر گذاشتیم و هدف دیگرم از اشاره به خالق این بود که به جوانانی که بعضی وقتها در گفتگویی که با آنها دارم گلایه می کنند بگویم نباید دست از تلاش بردارند و با کوشش زیاد به خدا توکل کنند.

فغانی قدرشناسی مردم ایران را در قبال جامعه ورزش مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: اشک ها و لبخند های مردم ایران در قبال تلاش غیرتمندانه بازیکنان تیم ملی که به چشم خود دیدند در جام جهانی سنگ تمام گذاشتند و تقدیر از زحمت آنها بیانگر قدرشناسی مردم ایران است که در قبال تیم داوری هم وجود داشت و همین حمایت های مردم ، مسولین و رسانه ها برای ما هم روحیه بخش بود تا جاییکه برای عزت نام ایران به عنوان نماینده ٨٠ میلیون ایرانی با خاطره خوب جام را ترک کردیم و هر چهار قضاوت تیم داوری ایران خدا را شکر با سربلندی برای کشورمان همراه شد.

داور تاریخ ساز فوتبال ایران نقش خانواده را در موفقیت داوران پررنگ و مثمر ثمر دانست و گفت: همانقدر که خانواده ها برای قهرمانان تلاش می کنند ، خانواده های داوران نیز در موفقیت ها نقش ارزند ه ای دارند.

وی افزود: ٤٢ روز از خانواده دور بودم اما وقتی آنها را در فرودگاه در آغوش گرفتم بهترین هدیه برای من بود . از طرفی نقش همسرم در تربیت فرزندان و کشیدن بار زندگی غیرقابل انکار است و امیدوارم بتوانم جبران کنم.

فغانی در خصوص قضاوت داوران ارژانتینی در بازی فینال با توجه به شایستگی داوران ییرانی گفت : تیم داوری هلند و برزیل هم عملکرد خوبی داشتند و داوران ارژانتینی به دلیل کیفیت بهتر فنی انتخاب نشدند اما من نمی خواهم به مسایل پشت پرده داوری دنیا ورود کنم و حتی خدا را شکر می کنم که چهار قضاوت خوب انجام دادم ، چرا که چهار قضاوت خوب را بهتر از این می دانم که سه قضاوت خوب انجام می دادیم بعد به فینال می رسیدیم و با یک قضاوت بد خاطره تلخ از ما بجا می ماند . داور آرژانتینی اگر تکنولوژی VAR نبود باید تا اخر عمر پاسخگو می بود.

وی افزود: از اینکه در بین سی تیم داوری تا روز پایانی جام جهانی حضور داشتیم و ذهن ما سربلندی ایران بود ، افتخار بزرگی است و دیگر به مسائلی که باعث قضاوت داور ارژانتینی در فینال شد نمی پردازیم.

فغانی بهترین لحظه جام جهانی را برای تیم داوری تایید شایستگی رییس فیفا نسبت به داوران ایران عنوان و خاطر نشان کرد: در لحظه ای که رییس فیفا برای اهدا مدال امد به ما گفت استحقاق بالاتری داشتید و این مهم لحظه غرور آفرینی بود که توانستیم نام ایران را سربلند نگاه داریم .

داور پرافتخار فوتبال ایران، گفت : از حمایت های مردم و مسولین به نیکی نام مَی برم از دیدارهای رییس جمهور تا سلطانی فر و پیام های پر مهر و روحیه بخش این عزیزان در موفقیت ما نقش داشت .

فغانی در مورد بازیکنان جام جهانی گفت : ادن هازارد بازیکن تیم ملی بلژیک که قضاوت دیدار آنها با انگلیس را در بازی رده بندی بر عهده داشتم بسیار با اخلاق و فوق العاده فنی است و به همان اندازه رونالدو فوق العاده مغرور است.

   #جام جهانی #داوری #خانواده #علیرضا فغانی #فوتبال ایران #رییس جمهور #هلند #رونالدو #برزیل #انگلیس

محتوای خبر «فغانی: داور آرژانتینی بدون VAR باید تا آخر عمر پاسخگو می بود/ اینفانتینو گفت لیاقت ما بالاتر از قضاوت بازی رده بندی است» را در سایت «نامه نیوز» ببینید

منبع خبر (نامه نیوز) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «فغانی: داور آرژانتینی بدون VAR باید تا آخر عمر پاسخگو می بود/ اینفانتینو گفت لیاقت ما بالاتر از قضاوت بازی رده بندی است» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.