تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 240
گزارشگر مسابقه ایران و اسپانیا در رادیو ورزش معتقد است که گزارشگر باید سعی کند در بازی های جام جهانی هیجان واقعی ورزشگاه و... 936479_767.jpg

به گزارش بولتن نیوز، مهرزاد عطاران که قرار است بازی ایران و اسپانیا را امشب در شبکه رادیویی ورزش گزارش کند،اظهار کرد: بازی های ایران بخصوص در جام جهانی هیجان و احساسات بیشتری نسبت به بازی های دیگر دارد؛ بنابراین گزارشگر باید سعی کند هیجان واقعی ورزشگاه و مسابقه فوتبال را به مخاطبان منتقل کند که کنترل شده هم باشد. به دلیل اینکه در جریان مسابقه سطح توقع مردم از نتیجه ای که می خواهد به دست بیاید بالا نرود تا مردم فکر نکنند چه اتفاقی قرار است بیفتد چون اکثر مردم تحت تأثیر برد ایران و مراکش هستند و انتظار دارند تیم ملی ایران، اسپانیا را شکست دهد؛ این در حالی است که این اتفاق احتمال کمی دارد، اما ما امیدوار هستیم.

او با اشاره به وظیفه گزارشگر در جریان گزارش مسابقات جام جهانی ادامه داد: گزارشگر در جریان گزارش نباید سطح توقع مردم را بالا ببرد و باید هیجان واقعی را به او منتقل کند. هیجان بازی های جام جهانی برای گزارشگر ناخودآگاه بیشتر هم می شود و این مساله در رادیو بیشتر از تلویزیون است چون مخاطب صحنه مسابقه را نمی بیند؛ اما این هیجان را باید کنترل شده به مخاطب منتقل کنیم تا توقعش بالا نرود؛ البته اگر نتیجه ای حاصل شود چه بهتر خواهد بود.

گزارشگر مسابقه ایران و اسپانیا با بیان اینکه تاکنون حدود ۲۰۰۰ مسابقه فوتبال را گزارش کرده است، گفت: من از سال ۷۹ در رادیو ورزش هستم و تاکنون مسابقات جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان، مسابقات جام ملت های آسیا، جام جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ و جام ملت های آسیا در استرالیا که حساسیت زیادی داشت را گزارش کرده ام؛ بنابراین تجربه دارم که اینگونه مسابقات را چگونه گزارش کنم که هم شنونده لذت ببرد و هم جذابیت بازی را حس کند. همچنین به گونه ای گزارش می کنم که اگر خدایی ناکرده ایران ببازد، باعث سرخوردگی و افسردگی علاقه مندان فوتبال نشود.

عطاران در پایان گفت: حساسیت بازی ایران و اسپانیا زیاد است چون در مقابل ستارگان فوتبال اسپانیا بازی می کنیم. البته بازیکنان تیم ما هم به دلیل برد از مراکش، انگیزه مضاعفی برای نتیجه آبرومند دارند. مسابقه امشب یکی از مهمترین بازی هایی است که من گزارش خواهم کرد.

   #جام جهانی #رادیو #فوتبال اسپانیا #استرالیا #تلویزیون

محتوای خبر «کاری می کنم اگر ایران باخت مخاطب ناراحت نشود» را در سایت «بولتن نیوز» ببینید