تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: در راستای جنگ نرم، دشمنان در داخل هم دروغ هایی را به ملت ارائه می کنند؛ به عنوان نمونه می گویند کمیته امداد پول های مردم را برای غزه می فرستد؛ در حالی که کمیته امداد اعلام کرد یک ریال از آن هم به غزه نمی رود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه نماز عید فطر گفت: ماه رمضان ماهی پربرکت است و اگر مردم می دانستند چه برکاتی در آن است آرزو می کردند مدت این ماه یک سال بود.

امام جمعه اصفهان افزود: بسیاری از بزرگان دینی در آخر ماه به خاطر تمام شدن آن اشک می ریختند. در روایتی از امام باقر (ع)می فرمایند: پیامبر به جابر بن عبدالله انصاری فرمودند هر کس روزه های ماه رمضان را بر پا دارد، قسمتی از شب را عبادت کند، دامن خود را از گناه نگه دارد و جلوی زبان خود را بگیرد، از ماه رمضان که بیرون می رود گناهانش پاک می شود، جابر گفت، چه حدیث زیبایی است، پیامبر (ص) فرمودند: بله، اما شرایط ترک گناه سخت است.

آیت الله طباطبایی بیان کرد: بنابراین، اگر انسان تمرین ترک گناه کند طبق روایات گناهانش پاک می شود، یعنی لازم است انسان پس از پایان ماه، زندگی را از ابتدا شروع کند و همانطور که در این ماه تمرین کرد که در محضر اوست، خود را از گناه حفظ کند. امام باقر(ع) می فرمایند: چه قدر خوب است انسان پس از کار بد، کار خوب انجام دهد و چه قدر زشت است پس از کار خوب کاری زشت انجام دهد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در بخش دوم خطبه ها بیان کرد: امیرالمومنین (ع) فرمودند هر روزی که انسان در آن گناه نکند عید است. ابتدای این کلام این است که روز فطر عید است برای کسی که به گونه ای روزه گرفته باشد که مورد قبول خداوند باشد و ایستادن هایش در نیمه شب را خداوند دوست داشته باشد.

عید انسان زمانی است که به طبیعت خود برگردد

آیت الله طباطبایی گفت: کلمه عید از عود است به معنای برگشت طبیعت؛ به این معنا که زمینی که مرده بود زنده می شود، اما عید انسان زمانی است که به طبیعت خود برگردد؛ عید فطر یعنی برگشت به فطرت؛ این همان طبیعت فطری خدا شناسی است که انسان پس از یک ماه تمرین به طبیعت خود بازگشته است.

وی ادامه داد: در دعاها آمده است خداوندا همانطور که طبیعت را برگرداندی ما راه هم به طبیعت خود برگردان؛ یعنی برگردان به خودت. امام علی (ع) می فرمایند این روز، روزی است که خداوند برای شما عید قرار داده است به همین خاطر در قنوت نماز آن هم می گوییم عیدی است برای مسلمانان؛ امام (ع) در ادامه می فرمایند خدا شما را اهل این عید قرار داده است، خدا را به یاد آورید تا او هم شما را به یاد آورد.

وی بیان کرد: عید فطر از جهات گوناگون از اعیاد بزرگ اسلامی است، یکی از آنها اجتماع است؛ در سراسر جهان مسلمانان خدا را عبادت می کنند و خود این اجتماع مشت بزرگی است به دهان دشمنان اسلام. این عید و نماز آن یک مانور سیاسی- عبادی و ارزش است. در همین راستا زکات فطره هم ارزش است؛ همانطور که در زمان روزه داری هم به یاد فقرا می افتیم.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان اظهار کرد: به عنوان نمونه اگر پنجاه میلیون نفر از جمعیت کشور هم زکات فطریه خود را بپردازند با احتساب حداقل هشت هزار تومان برای هر مقدار گندم، حدود چهارصد میلیارد تومان به فقرا کمک می شود که کمک خوبی برای فقرا است.

آیت الله طباطبایی ضمن تشک از مردم ایران و به ویژه اصفهان به خاطر ایستادن در مقابل دشمن و حضور آنها در راهپیمایی روز قدس، گفت: امسال طبق آماری که ارائه شد حدود پانزده درصد بیشتر از سال پیش مردم به صحنه آمدند.

یازده میلیارد تومان گلریزان اصفهانی ها برای آزادی زندانیان

وی افزود: در استان اصفهان مردم یازده میلیارد تومان پول برای گلریزان آزادی زندانیان دادند که بسیاری از آنها آزاد شدند و برخی در ماه های آینده آزاد خواهند شد که این کمکی ارزشمند است که تنها از روی انسانیت و مسلمانی شده است، البته باید توجه داشت بسیاری از زندانیان بی گناه در زندان هستند.

وی در رابطه با توطئه دشمنان گفت: دشمن را سنگ کوب کنید؛ چراکه خیال می کند با تحریم ها می تواند ملت را از جمهوری اسلامی نا امید کند. همانطور که مقام معظم رهبری هم بیان کردند دشمن در سه جهت تلاش می کند که یکی از مهمترین آنها جنگ روانی است .

وی ادامه داد: در راستای جنگ نرم، دشمنان در داخل هم دروغ هایی را به ملت ارائه می کنند؛ به عنوان نمونه می گویند کمیته امداد پول های مردم را برای غزه می فرستد؛ در حالی که کمیته امداد اعلام کرد یک ریال از آن هم به غزه نمی رود و با حساب مستقیم به نیازمندان داده می شود.

وی افزود: دشمن می خواهد حرف در بیارورد و متاسفانه برخی در داخل به او کمک می کنند.

   #اصفهان #ماه رمضان #اجتماع #مقام معظم رهبری #امام جمعه اصفهان #امام جمعه #امام علی

محتوای خبر «دروغ ها در مورد کمیته امداد، جنگ روانی دشمن است» را در سایت «ایمنا» ببینید