تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
«باتلاق های ترور» را در عراق می خشکانیم رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز دوشنبه، اعلام کرد که ارتش این کشور بیش از دوازده نقطه از مناطق استقرار شبه نظامیان کرد در منطقه قندیل عراق را با هدف پاکسازی به تعبیر او «باتلاق های ترور» مورد حملات هوایی قرار داد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، آقای اردوغان که در جریان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری ترکیه و در جمع طرفداران خود در استان نیغده سخن می گفت تاکید کرد: «عملیات ما در قندیل تازه شروع شده است و به زودی این منطقه را از وجود تروریست ها پاک می کنیم، همانطور که پیشتر در مناطق عفرین، جرابلوس، عزاز، الباب این کار را انجام دادیم.»

اشاره آقای اردوغان به مناطقی در شمال سوریه است که ارتش ترکیه طی ماه های اخیر در آنها با شبه نظامیان کرد جنگیده است. آنکارا به ویژه درباره حضور شبه نظامیان کرد در نزدیکی مرز جنوبی خود نگران است.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین وعده داد که در صورت لزوم عملیات ارتش این کشور در خاک سوریه را گسترش خواهد داد، خواستی که تاکنون نیز موجب افزایش اصطکاک میان ترکیه، ناتو و متحدان آمریکا که در جنگ با گروه تروریستی داعش در سوریه هستند، شده است.

   #ترکیه #سوریه #عراق #اردوغان #ناتو #داعش #انتخابات #آنکارا

محتوای خبر ««باتلاق های ترور» را در عراق می خشکانیم» را در سایت «خبرگزاری برنا» ببینید