تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
حمیدرضا کاظمی
نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: براساس اصلاح قانون احزاب تعریف انجمن، جمعیت، اتحادیه و کانون های صنفی مشخص شد.

سید حمیدرضا کاظمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص نشست امروز یکشنبه( ۶ خرداد ماه ) کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس، اظهار داشت: طرح اصلاح مواد یک و ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی و طرح اصلاح ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری در دستور کار امروز کمیسیون شوراها قرار گرفت.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس بیان کرد: طرح اصلاح مواد یک و ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی به تصویب رسید.

وی افزود: طرح اصلاح ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری نیز که رئیس شورای عالی استان ها آورده بود، به دلیل ابهاماتی که داشت مسکوت ماند تا از معاونت قوانین و دولت استعلام شود و پس از آن این طرح در دستور کار کمیسیون شوراها قرار می گیرد.

کاظمی ادامه داد: این طرح در مورد هم ترازی مشاغل شوراهای عالی استان ها و شورای شهرها بود. به دلیل ابهاماتی که در خصوص هم ترازی با مقامات داشت، برخی نمایندگان ایراداتی داشتند مبنی بر اینکه شورا مقام دولتی نیست و بایستی این موضوع را از قوانین استعلام کرد و سپس بررسی شود.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: براساس طرح اصلاح مواد یک و ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی، تعریف انجمن، جمعیت، اتحادیه و کانون های صنفی مشخص شد تا از تشکیلات سیاسی تمیز داده شوند، اصلاحات این قانون سبب می شود تا انجمن ها، جمعیت ها، اتحادیه ها به عنوان تشکل های صنفی از وزارت کشور مجوز می گیرند./

پایان پیام

   #استعلام

محتوای خبر «ابهام در تعریف انجمن، جمعیت، اتحادیه و کانون های صنفی در قانون احزاب رفع شد» را در سایت «خانه ملت» ببینید