تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
حزب الله : ۸ نماینده مجلس در تذکری به وزیر راه و شهرسازی از نابسامانی در برنامه ریزی برای احقاق حقوق رانندگان عمومی بین شهری و کامیون داران انتقاد کردند. به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،در پایان جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور قرائت شد.


متن این تذکرات به شرح زیر است:


تذکر اکبر رنجبرزاده به همراه آقایان احمد امیرآبادی و امیر خجسته، جلال محمودزاده، یحیی کمالی پور، محمدحسین فرهنگی، اصغر مسعودی و منوچهر جمالی به وزیر راه و شهرسازی در خصوص نابسامانی در برنامه ریزی برای احقاق حقوق رانندگان عمومی بین شهری و کامیون داران موجب شده است بیش از ۵۰۰ هزار راننده در سطح کشور اظهار نارضایتی و بعضا در بعضی از شهرها تجمع نمایند. ادامه روند فعلی موجب می گردد معیشت بیش از دو میلیون نفر به خطر بیفتد. موارد ذیل مورد درخواست رانندگان عزیز بین شهری است:


۱- کافی نبودن سهمیه سوخت روزانه و ماهیانه کامیون ها


۲- عدم پرداخت کرایه حمل توسط گیرندگان کالا


۳- نداشتن بیمه تکمیلی و قرار نگرفتن شغل در ردیف مشاغل سخت و زیان آور


۴- دریافت کارمزدهای نجومی و غیرقانونی توسط شرکت های حمل و نقل و فساد موجود در خرید و فروش بار در پایانه های بار علی الخصوص در بنادر


۵- توزیع ناعادلانه بار و تضعیف سالن های اعلام بار توسط مسئولان مربوطه


۶- کرایه های حمل و نقل پاسخگوی هزینه های لاستیک و قطعه ها که ۶۰ درصد افزایش یافته است نمی باشد.


تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی به وزیر صنعت درخصوص علت افزایش و تایید بی قید و بند ۹.۶ درصد قیمت خودروهای ساخت داخل کشور با توجه به تاکیدات ریاست جمهور برای کنترل و نظارت بر قیمت ها


تذکر منوچهر جمالی و اکبر رنجبرزاده به وزیر راه و شهرسازی درخصوص حل خیلی سریع و فوری مشکل عوارض در شهرستان رودبار و جلوگیری از ایجاد بحران اجتماعی در شرایط حساس کنونی بسیار محتمل است که راه حل آن انتقال عوارض به ابتدای استان گیلان، پرداخت حداقل ممکن و بازدارنده مشکلات تا انتقال عوارض، اقدام عملی اجرای عدالت در پرداخت عوارض است.

   #کامیون #عوارض #عدالت #وزیر صنعت #حزب الله

محتوای خبر «انتقاد نمایندگان از نابسامانی وضعیت ۵۰۰ هزار راننده کامیون» را در سایت «حزب الله» ببینید