تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
بن سلمان تایید اصابت گلوله به بن سلمان توسط منابع آمریکایی یک رسانه عرب به نقل از منابع آمریکایی اعلام کرد که «محمد بن سلمان» در حادثه تیراندازی اردیبهشت ماه در کاخ پادشاهی در منطقه «الخزامی» مجروح شده است.

به گزارش سرویس بین الملل جام نیـوز؛ روزنامه کیهان هفته گذشته در گزارشی اعلام کرد که ولیعهد رژیم سعودی احتمالا در حادثه تیراندازی در کاخ الخزامی در اوایل اردیبهشت ماه زخمی شده باشد. چرا که وی پس از آن حادثه ناپدید شده است. پس از این گزارش این مسئله به سرعت در رسانه های داخلی و خارجی پیگیری شد و آل سعود را وادار به واکنش کرد. در نخستین قدم رئیس دفتر «محمد بن سلمان» تصویری از وی را منتشر کرد تا نشان دهد که وی زنده است اما این تصویر هیچ تاریخی نداشت و مشخص نبود برای چه زمانی است. رسانه های سعودی نیز اقدام به انتشار اخباری با هدف رد کردن شایعات مربوط به کشته شدن بن سلمان کردند. خبرگزاری رسمی عربستان بدون پرداختن به اخبار منتشر شده درباره دلیل غیبت طولانی ولیعهد این کشور در انظار عموم، مدعی تماس تلفنی وی با صدراعظم اتریش شد.

بیشتر بخوانید:

سناریوهای غیبت چهار هفته ای بن سلمان

غیبت بن سلمان در مراسم دانشکده افسری ملک عبدالعزیز

در ادامه خبرگزاری عربستان بامداد چهارشنبه گذشته با انتشار عکس هایی از ولیعهد سعودی، نوشت، او در جلسه روز سه شنبه هیئت وزیران این کشور حضور داشته است. کاخ «الیزه» نیز خبری را در مورد گفت وگوی «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه با بن سلمان منتشر کرد. خبرگزاری رسمی عربستان (واس) نیز تصاویری را منتشر کرد که ریاست بن سلمان را در نشست شورای امور اقتصادی و توسعه این کشور نشان می داد. اما این تصاویر هیچ کدام شایعه زخمی شدن بن سلمان را رد نکرده است. اکنون رسانه های عربی و انگلیسی بیشتری از احتمال زخمی شدن بن سلمان خبر می دهند.


به گزارش خبرگزاری میزان، پایگاه صوت العرب به نقل از منابع آمریکایی نوشته است که ولیعهد سعودی در حادثه تیراندازی در کاخ پادشاهی در منطقه الخزامی مجروح شده است. این منابع می گویند که بن سلمان پس از این حادثه با بالگردی از محل خارج شده است. به نوشته این پایگاه، تردیدهایی دراین باره که او درمان شده یا همچنان در بیمارستان بستری است وجود دارد.


در همین حال، «مجتهد» افشاگر معروف سعودی نیز نوشته است که صحبت ها درباره زخمی شدن بن سلمان در حادثه الخزامی افزایش یافته است. به نوشته وی احتمال دارد بن سلمان به زودی برای تکذیب خبرها درباره او با یک رسانه مصاحبه کند. مجتهد در صفحه توییترش نوشته که گویا طرح انتشار تصاویری از بن سلمان شکست خورده است.


چند روز پیش از این نیز یک حساب کاربری در توییتر که به «محمد بن نایف» ولیعهد سابق عربستان نسبت داده می شود نوشته بود:«تصاویری که از بن سلمان منتشر شد، قدیمی است.


بن سلمان از زمان حادثه الخزامی، هنوز از چشم رسانه ها مخفی است. حتی قرار بود او در ورزشگاه «الجوهره» در جده حاضر شود ولی حاضر نشد. اطلاعات نشان می دهد، خبرهای مجروح شدن او در حادثه تیراندازی کاخ، درست است. جراحت او خطر جانی ندارد، ولی اگر این را فاش کند، برای او در ادامه مسیرش، خطرساز خواهد شد.


علاوه بر این، روزنامه انگلیسی «آبزرور» نیز در گزارشی با عنوان «آیا بن سلمان ۳۲ ساله مرده است؟» با استناد به گزارش کیهان، از تمرکز رسانه ها بر زخمی شدن و یا حتی مرگ بن سلمان خبر داد.


در کل به نظر می رسد سیاست های رسانه ای عربستان با هدف رد کردن شایعات مربوط به زخمی شدن بن سلمان، شکست خورده است. در شرایط کنونی تنها حضور زنده بن سلمان در یک برنامه تلویزیونی می تواند به این شایعات پایان دهد.

   #تیراندازی #روزنامه کیهان #شایعه #فرانسه #رئیس جمهور #اتریش #برنامه تلویزیونی #توییتر #اخباری

محتوای خبر «تایید اصابت گلوله به بن سلمان توسط منابع آمریکایی» را در سایت «جام نیوز» ببینید