تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
01304135.jpgدر فاصله کمتر از 25 روز تا آغاز رقابت های جام جهانی 2018 روسیه سایت فیفا در نوستالژی جالب توجهی به بازی قرن در جام جهانی 1998 فرانسه اشاره کرد.

به گزارش "ورزش سه"، بعد از صعود حماسی ایران به جام جهانی 98 فرانسه که با تساوی شیرین 2-2 مقابل استقلال و با درخشش خداداد عزیزی "غزال تیزپا" رقم خورد ایران در گروهی قرار گرفت که باید به مصاف آمریکا می رفت آن هم در اوج تنش های سیاسی دو کشور تا در همان برهه این جنگ فوتبالی به بازی قرن لقب بگیرد، مصافی که در نهایت با گل های حمید استیلی و مهدی مهدوی کیا با برتری 2-1 ایران به پایان رسید.


با گذشت 20 سال از آن روز سایت فیفا در اقدامی جالب توجه نگاهی به این جنگ فوتبالی و نوستالژیک نوشت:« در جام جهانی 98 فرانسه به همه ثابت شد که فوتبال چگونه می تواند آب سردی باشد بر آتش شعله ور شده جنگ های سیاسی. فوتبال بهترین سلاح برای آرام کردن تنش های سیاسی آن هم در فضایی شاد و مفرح میان مردمان دو کشور قلمداد می شود که نمونه بارز آن بازی قرن میان ایران و آمریکا بود که در فضایی کاملا دوستانه و رقابتی برگزار شد و بدون تنش به پایان رسید».


سایت فیفا همچنین با انتشار هایلایتی از بازی قرن میان ایران و آمریکا صحنه های شادی بازیکنان تیم ملی و اشک شوق گلزنان ایران همچنین طرفدارانی که به فرانسه رفته بودند تا از تیم ملی ایران بعد از 20 سال غیبت در جام های جهانی حمایت کنند، خاطره آن روز بزرگ برای فوتبال ایران را در آستانه حضور دوباره در جام جهانی زنده کرد.

   #جام جهانی #فرانسه #مهدی مهدوی کیا #مهدوی کیا #فوتبال ایران #استقلال #روسیه

محتوای خبر «نوستالژی فیفا از بازی قرن در جام جهانی 98/ ایران – آمریکا؛ لذت فوتبال به جای تنش های سیاسی» را در سایت «ورزش سه» ببینید