تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری میزان- رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که کمیسیون اروپا در راستای پایبندی این اتحادیه به برجام، از منافع شرکت هایی که در ایران سرمایه گذاری کرده اند حمایت خواهد کرد.

اتحادیه اروپا از منافع شرکت های حاضر در ایران حمایت می کندبه گزارش گروه بین لملل خبرگزاری میزان، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که کمیسیون اروپا در راستای پایبندی این اتحادیه به برجام، از منافع شرکت هایی که در ایران سرمایه گذاری کرده اند حمایت خواهد کرد.

کمیسیون اتحادیه اروپا امروز جمعه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: کمیسیون با به روز رسانی لیست تحریم های آمریکا علیه ایران که در حوزه این اتحادیه قرار دارند رسما روند فعال کردن قوانین مسدود کننده را آغاز کرده است.

بر اساس این بیانیه قوانین مسدود کننده به بانک سرمایه گذاری اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا از شرکت ها در سرمایه گذاری در ایران حمایت کند و این موضوع به خصوص درباره شرکت های کوچک و متوسط بسیار مفید خواهد بود.

این تدابیر طی دو ماه اجرایی خواهند شد مگر اینکه پارلمان و دولت های اروپایی به طور رسمی آن را رد کنند.

ساعاتی پیش نیز «ژان کلود یانکر»، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرده بود که این اتحادیه قصد دارد اقداماتی مشابه قانون سال 1996 (قوانین مسدود کننده) که شرکت های اروپایی را از تبعیت از هرگونه تحریم های جدید آمریکا علیه تهران منع می کند را اجرایی کند.

انتهای پیام/

   #اتحادیه اروپا #بانک سرمایه

محتوای خبر «اتحادیه اروپا روند قوانین مسدودکننده برای مقابله با تحریم های آمریکا را آغاز کرد» را در سایت «خبرگزاری میزان» ببینید