تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
فرهنگیانی که سال ۹۶ بازنشسته شده اند پیگیر پرداخت پاداش پایان خدمت خود هستند؛ اگر چه اعتبار ۳۵۰۰ میلیارد تومانی در بودجه ۹۷ برای این منظور تعیین شده اما هنوز مبلغی به دست آموزش وپرورش نرسیده است. به گزارش عصر امروز، فرهنگیانی که سال 96 بازنشسته شدند حالا به دنبال دریافت پاداش پایان خدمت خود هستند و وزیر آموزش وپرورش از تلاش برای دریافت تنخواه به منظور تسویه پاداش پایان خدمت فرهنگیان خبر می دهد.


البته سال گذشته آموزش و پرورش برای پرداخت مطالبات فرهنگیان بازنشسته که رقم آن سه هزار و 150 میلیارد تومان بود و باید از محل سود شرکت های دولتی تأمین اعتبار می شد اما محقق نشد، مجبور به دریافت تنخواه از خزانه شد.دریافت این تنخواه مشکلات متعددی را ایجاد کرد و چون این وزارتخانه موفق به تسویه تنخواه نشد از شهریور ماه تخصیص های آن در خزانه بلوکه شد و بخشی بزرگی از مطالبات فرهنگیان با تأخیرهای بسیار پرداخت شد.


هم اکنون نیز برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال 96 از محل سود شرکت های دولتی اعتبار سه هزار و 500 میلیارد تومانی درنظر گرفته شده است اما میزان تحقق این اعتبار جای سوال دارد درحقیقت این اعتبار که درآمد هزینه ای از یک درصد سود شرکت هاست باید به آموزش و پرورش پرداخت شود تا پس از آن پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال 96 تسویه شود.


در روزهای اخیر نیز سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال 96 اعلام کرد: تلاش می کنیم با همراهی خزانه این رقم را به صورت تنخواه دریافت و پاداش پایان خدمت را پرداخت کنیم.


به گزارش تسنیم؛ در لایحه بودجه سال 97 مبلغ 3500 میلیارد تومان برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان از محل اعتبار یک درصد برداشت از هزینه های شرکت های دولتی، بانک ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت اختصاص یافته است اما نکته اصلی میزان تحقق این مبلغ است و اینکه چه میزان از آن به دست آموزش وپرورش می رسد.

   #فرهنگیان #بودجه سال 97

محتوای خبر «شرایط پرداخت پاداش پایان خدمت سال 96 فرهنگیان» را در سایت «عصر امروز» ببینید