تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
گروه اجتماعی- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، گفت: برای مقابله با ناهنجاری های اجتماعی و جلوگیری از منکرات باید برنامه های فرهنگی مبتنی بر آموزه های دینی گسترش یابد.

به گزارش ایکنا از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، روز گذشته در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، گفت: برای مقابله با ناهنجاری های اجتماعی و جلوگیری از منکرات باید برنامه های فرهنگی مبتنی بر آموزه های دینی گسترش یابد.

گسترش برنامه0إهای فرهنگی منکرات را کاهش می دهد

وی، با بیان اینکه باید فریضه امر به معروف و نهی از منکر را از تذکر لسانی تفکیک کرد، افزود: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید از معروف و منکر شناخت لازم را داشته باشند و در کنار آن احتمال دهند کلامشان در طرف مقابل تاثیر خواهد گذاشت.

امام جمعه تبریز افزود همانطوریکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان فرموده اند تذکر لسانی وظیفه ای همگانی است و اقشار مختلف مردم باید در زمان مشاهده منکر تذکر دهند اما به دنبال نتیجه نباشند.

وی با تاکید بر اینکه باید امر به معروف و نهی از منکر را از درون خانواده های خود شروع کرد، گفت: در انجام این فریضه بسیار مهم الهی و اجتماعی نباید در مقابل مردم قرار گرفت بلکه باید با آنها همراه شد و با گسترش برنامه های فرهنگی، منکرات را کاهش داد.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه قبل از انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید به تاثیر آن فکر کرد، تصریح کرد: مبلغان دینی در ایام مختلف سال از جمله ماه مبارک رمضان در فضاهای عمومی و پارک ها به انجام این فریضه اهتمام داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه ایجابی بودن برنامه های پیش بینی شده اثرگذاری بیشتری دارد، گفت: برای مقابله با ناهنجاری های اجتماعی برگزاری کلاس های درس اخلاق نمونه ای از کاری های ایجابی اثرگذار میتواند باشد.

انتهای پیام

   #امام جمعه #رهبر معظم انقلاب #خانواده #انقلاب اسلامی #آذربایجان شرقی

محتوای خبر «گسترش برنامه های فرهنگی منکرات را کاهش می دهد» را در سایت «ایکنا» ببینید