تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
صدراعظم آلمان امروز با رئیس جمهور روسیه در راستای همکاری های مسکو و اروپا برای حفظ برجام در سوچی دیدار خواهد کرد.

رویداد۲۴-صدراعظم آلمان امروز با رئیس جمهور روسیه در راستای همکاری های مسکو و اروپا برای حفظ برجام در سوچی دیدار خواهد کرد.آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان قرار است امروز با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دیدار داشته باشد. این دیدار کم نظیری در راستای همکاری های مسکو و اروپا برای حفظ برجام خواهد بود.

این دیدار قرار است در کمتر از یک هفته از سفر امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه به مسکو صورت بگیرد. این دیدار در محل اقامت پوتین در سوچی اتفاق می افتد و انتظار می رود درباره تصمیم دونالد ترامپ برای خروج از توافق هسته ای باشد.

بر اساس گزارش آژانس خبری فرانسه، توافق هسته ای یکی از موضوعات نادری است که اروپا و روسیه بر سر آن اتفاق نظر دارند و این در حالی است که روابط اتحادیه اروپا با مسکو بر سر درگیری ها در سوریه و بحران کریمه در سال ۲۰۱۴ تیره شده است. این تنش ها در ماه های اخیر بعد از مسمومیت جاسوس سابق روس در بریتانیا بالا گرفت.

بر اساس این گزارش سفر مرکل به روسیه قبل از سفر ۲۴ می مکرون به سنت پترزبورگ رخ خواهد داد. پوتین و مرکل در ماه می ۲۰۱۷ آخرین بار دیدار دوجانبه ای در سوچی داشتند.

یوری یوشاکوف، مشاور کرملین درباره این دیدار گفته: این نشست با توجه به اینکه هیچ رابطه مستقیمی بین سران دو کشور برای مدت طولانی وجود نداشته، تبادل آرای بسیار جذابی خواهد بود.

آژانس خبری فرانسه در ادامه این خبر نوشت: پوتین در دهه ۱۹۸۰ به عنوان مامور ک گ ب در درسدن شهری در شرق آلمان کار می کرد و مرکل نیز در شرق آلمان بزرگ شده و به همین واسطه زبان هم را خوب می فهمند.

انتظار می رود دو طرف درباره بحران سوریه و درگیری های در کریمه و شرق اوکراین نیز گفت وگو کنند. برلین و مسکو در کنار پاریس توافق صلح مینسک را در سال ۲۰۱۵ امضا کردند و قرار شد درگیری هایی که به کشته شدن ۱۰ هزار نفر از ابتدای ۲۰۱۴ تا آن زمان انجامیده بود خاتمه یابد.

این سفر در حالی انجام خواهد شد که بشار اسد، رییس جمهور سوریه روز گذشته برای دیدار با همتای روسی خود به شهر ساحلی «سوچی» سفر کرده است.

   #مسکو #روسیه #آلمان #سوچی #برجام #رئیس جمهور #سوریه #رییس جمهور #فرانسه #توافق هسته ای

محتوای خبر «مرکل و پوتین در امروز در سوچی دیدار خواهند کرد/ حفظ برجام نقطه مشترک مسکو و برلین» را در سایت «رویداد24» ببینید