تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
نایب رئیس فدراسیون شطرنج بانوان با برشمردن برخی از مشکلات ورزش شطرنج ایران به ویژه بانوان، گفت: لازمه پیشرفت شطرنج بانوان، استفاده از دانش روز دنیا است اما مشکلات مالی مانع از استخدام آنان می شود. - 660732_691.jpgبه گزارش ایران اکونومیست، «شادی پریدر» با اشاره به مسابقات پیش روی تیم های شطرنج بانوان کشور، افزود: شطرنج بازان زن ایران در حال آماده سازی خود برای حضوری قدرتمند در «المپیاد جهانی شطرنج» و «انفرادی قهرمانی آسیا» هستند.
وی که اولین شطرنج باز زن ایرانی است که درجه استاد بزرگی جهان را در سال ۲۰۰۴ کسب کرده، با اشاره به بازتاب موفقیت های شطرنج بانوان ایران در ماه های اخیر گفت: امسال نیز پس از تعطیلات سال نو ورزشکاران ما به کشورهای امارات متحده عربی و ترکیه اعزام شدند. در مسابقات امارات «سارا خادم الشریعه» قهرمان شد و «مبینا علی نسب» نیز در مسابقات شطرنج ترکیه به مقام قهرمانی بخش زنان رسید که متاسفانه اخبار این پیروزی ها در رسانه ها منعکس نشد.
نایب رئیس بانوان فدراسیون شطرنج با ابراز گلایه از بودجه کم فدراسیون شطرنج، اظهار داشت: حضور مقتدرانه در مسابقات آسیایی و جهانی نیازمند بر پایی اردوهای طولانی مدت و استفاده از دانش مربیان تراز اول جهانی است. نگاه ویژه به ورزش شطرنج، بودجه ویژه و مناسب می خواهد.
پریدر در ادامه با اشاره به تلاش فدراسیون برای تقویت تیم ملی شطرنج زنان گفت: استخدام مربیان تراز اول دنیا بودجه می خواهد که مشکلات مالی فدراسیون مانع از تحقق آن شده است.
وی گفت: فدراسیون در اختصاص بودجه برای تیم ها تفاوتی بین زنان و مردان قائل نیست، امیدوارم مسوولان ورزش، برای جذب اسپانسر لیگ شطرنج زنان بیشتر تلاش کنند زیرا جذب حامی مالی بر خلاف لیگ مردان در لیگ زنان دشوار است.
المپیاد جهانی شطرنج مهر ماه امسال در کشور گرجستان برگزار می شود. اما تاریخ دقیق برگزاری مسابقات انفرادی قهرمانی آسیا تاکنون اعلام نشده است.

   #ترکیه #امارات #استخدام #سال نو

محتوای خبر «مربیان تراز اول جهان نیاز امروز شطرنج ایران است» را در سایت «اکونومیست» ببینید