تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ملیحه لودهی، نماینده پاکستان در سازمان مللپاکستانی ها امروز جمعه اقدام به برپایی تجمع های انبوهی به منظور گرامیداشت "روز همبستگی با فلسطین" در سراسر کشور کرده تا همبستگی و همدردی خود را با فلسطینی های سرکوب و شهید شده در تجمع های اطلاعاتی اخیرشان در نزدیکی مرز نوار غزه ابراز کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی پاکستان شاهد خاقان عباسی، نخست وزیر پاکستان اخیرا دستور برگزاری تجمعات مربوط به روز ویژه همبستگی با فسطین داده و در بیانیه ای تاکید کرد پاکستان به حمایت از برادران فلسطینی خود در هر مجمعی ادامه خواهد داد.

طی امروز قرار بوده به مناسبت روز همبستگی با فلسطین تجمع ها و گردهمایی ها و سمینارهایی در سراسر پاکستان به منظور محکوم کردن تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی و جلب توجه به کشتارهای بی رحمانه اخیر علیه فلسطینی ها در مرز نوار غزه برگزار شود.

روز دوشنبه همزمان با افتتاح ساختمان سفارت جدید آمریکا در شهر قدس به تنهایی نظامیان رژیم صهیونیستی دستکم ۶۱ فلسطینی را در مرز نوار غزه به شهادت رساندند.

در عین حال ملیحه لودهی، سفیر پاکستان در سازمان ملل در اظهاراتی خشونت های اسرائیلی ها را محکوم کرد. او در نشست اضطراری سازمان کشورهای اسلامی گفت: یک عضو سازمان ملل (آمریکا) در شورای امنیت جلوی قطعنامه تحت رهبری کویتی ها که مورد حمایت ۱۴ عضو این شورا بوده و قصد محکوم کردن اسرائیل و اقدامات خشونت آمیزش در غزه را داشت، گرفت.

لودهی گفت: پاکستان کاملا از فلسطینی ها حمایت می کند.

وی همچنین از سکوت شورای امنیت سازمان ملل در قبال این خشونت ها بر عدم محکوم کردن اقدامات بی رحمانه اسرائیل در غزه انتقاد کرد و خواهان آن شد که شورای امنیت سازمان ملل اقدام به انجام یک تحقیقات عادلانه و شفاف درباره اقدام های نظامی اخیر اسرائیلی ها در مرز نوار غزه کنند.

انتهای پیام

   #پاکستان #سازمان ملل #شورای امنیت #اسرائیل #گردهمایی #شهادت #تروریسم

محتوای خبر «برگزاری روز همبستگی با فلسطین در پاکستان/ انتقاد سفیر پاکستان از سکوت شورای امنیت» را در سایت «ایسنا» ببینید