تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

پایگاه خبری تحلیلی قم پرس:

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه) در دیدار آقای سیریسنا رئیس جمهوری سریلانکا با اشاره به روابط فرهنگی و تاریخی میان دو کشور و همچنین کشورهای منطقه شبه قاره، سطح کنونی روابط تجاری ایران و سریلانکا را بسیار کمتر از ظرفیت های موجود دانستند و تأکید کردند: کشورهای آسیایی باید هر چه بیشتر با یکدیگر کار و همکاری کنند، زیرا این همکاری ها موجب تقویت آنها خواهد شد.
حضرت آیت الله خامنه ای پیشرفت های علمی، فنی و تحقیقاتی ایران را زمینه ای مناسب برای گسترش همکاری های دو کشور برشمردند و افزودند: جمهوری اسلامی ایران آماده تقویت دوستی و همکاری با دولت و کشور شماست و در این خصوص باید یادداشت های تفاهمی که امروز امضا شد، به طور جدی پیگیری و عملیاتی شوند.
در این دیدار که آقای روحانی رئیس جمهور نیز حضور داشت، آقای سریسنا با ابلاغ سلام گرم دولت و ملت خود به رهبر انقلاب، گفت: در مذاکرات امروز تصمیم گرفتیم فعالیت ها و همکاری های دو کشور را چند برابر و تفاهمات انجام شده را عملی کنیم.
رئیس جمهوری سریلانکا، ایران را یکی از پیشرفته ترین کشورها در حوزه فنی، علمی و دانشگاهی دانست و ابراز امیدواری کرد در نتیجه افزایش همکاری های دو کشور، سریلانکا از پیشرفت های علمی ایران بهره مند شود.


   #رئیس جمهور #روحانی #رهبر معظم انقلاب #انقلاب اسلامی

محتوای خبر «دیدار رئیس جمهور سریلانکا و هیئت همراه» را در سایت «قم پرس» ببینید