تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری فارس: آیین نامه اجرایی مدارس سبز تا آخر تیرماه امسال تهیه می شود

سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان تهران گفت: تلاش می کنیم آیین نامه اجرایی مدارس سبز را تا آخر تیرماه امسال تهیه کنیم.

ناصر فتحی سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان تهران در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس درباره مدارس سبز اظهار کرد: طرح مدارس سبز زیر مجموعه قانون برنامه ششم توسعه در بحث آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: در مدارس سبز به استفاده بهینه از انرژی و نگهداری و بهره برداری از مدارس توجه می شود که بخشنامه ای در این خصوص به تمام استان ها ابلاغ شده است.

فتحی ادامه داد: ادارات کل نوسازی مدارس استان ها به عنوان دبیر و پیگیری کننده آن بخشنامه جلساتی را با حدود ۱۶ تا ۱۷ دستگاه اجرایی مانند مسکن، آب، برق، گاز، نفت، محیط زیست، معاونت عمرانی استانداری و سازمان برنامه و بودجه برگزار می کند.

وی افزود: در این طرح بررسی می شود که مدارسی که قبلا ساخته شده چگونه می توانند استفاده بهینه از جهت کاهش مصرف انرژی داشته باشند و همچنین مدارسی که در آینده می سازیم با چه طرح و معماری ساخته شود که شاخص های آن پیاده شود.

سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان تهران با بیان اینکه آیین نامه اجرایی مدارس سبز در دست تهیه است، افزود: تلاش می کنیم تا در تابستان این آیین نامه تهیه شود و به عبارت دیگر تا آخر تیر ماه امسال بتوانیم آن را به تصویب برسانیم.

انتهای پیام/

   #استان تهران

محتوای خبر «آیین نامه اجرایی مدارس سبز تا آخر تیرماه امسال تهیه می شود» را در سایت «فارس نیوز» ببینید