تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
جک دورسی: روزی اینترنت ارز دیجیتال مخصوص به خود خواهد داشت

جک دورسی، بنیان گذار و مدیر عامل توییتر و اسکویر، طی کنفرانس بلاک چین در نیویورک گفت اینترنت روزی پول مخصوص به خود خواهد داشت.

جک دورسی بنیان گذار و مدیرعامل توییتر و اسکویر، روز چهارشنبه در شهر نیویورک و طی کنفرانس Blockchain Consensus (اجماع بلاک چین)، در خصوص اشتیاقش به بیت کوین و فعالیت های اخیر Square به منظور افزایش استفاده از این ارز دیجیتال توضیح داد.

دورسی در این کنفرانس گفت: «اینترنت در مسیر دستیابی به ارز بومی خود پیش خواهد رفت، پس بیایید منتظر این اتفاق نمانیم و به وقوع سریع تر آن کمک کنیم. نمی دانم این پول چه نوع ارزی خواهد بود؛ اما امیدوارم که بیت کوین باشد.»

اسکویر در سال ۲۰۱۴ به کاربران اجازه داد از بیت کوین جهت پرداخت کالا استفاده کنند؛ اما به دلیل اینکه تنها عده ی محدودی از کاربران از این ارز دیجیتال استفاده کردند، برنامه ی استفاده از بیت کوین را رها کرد؛ اما باز هم با تغییر رویه در ماه ژانویه (خرداد-تیر)، ویژگی خرید و فروش با استفاده از بیت کوین را در نرم افزار Cash راه اندازی کرد.

مجموعه مقالات بیت کوین

  • قسمت اول: بیت کوین زیر ذره بین؛ پول رمزنگاری شده چرا و چگونه متولد شد؟
  • قسمت دوم: بیت کوین زیر ذره بین؛ بررسی ساختار فنی و امنیت بیت کوین
  • قسمت سوم: نقاب ساتوشی ناکاموتو بر چهره چه کسی است؟
  • قسمت چهارم: بلاک چین و کاربرد آن در حوزه های مختلف

با توجه به اینکه استفاده از ارز رمزنگاری شده به طور گسترده پذیرفته نشده است و بسیاری از مردم ترجیح می دهند به جای مصرف بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ارزشمند، آن را نگه دارند، این تغییر (ویژگی خرید و فروش با استفاده از بیت کوین) بسیاری از موانع موجود بر سر راه تبدیل شدن بیت کوین به یک گزینه پرداخت رایج را نمایان کرد؛ اما پشتیبانی ممتد دورسی از پول رمزنگاری شده به جامعه کمک می کند تا پول دیجیتال را به عنوان عامل تقویت کننده ی شناخته شده ای که ممکن است در آینده طرفداران بیشتری داشته باشد، بپذیرند.

اسکویر در ماه می (اردیبهشت-خرداد) اعلام کرد که در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۸، در حدود ۳۴.۱ میلیون دلار بیت کوین فروخته و ۳۳.۹ میلیون دلار برای خرید ارز دیجیتال پرداخت کرده است که از سود ناچیز ۲۰۰ هزار دلاری این شرکت خبر می دهد.

بلاک چین در حوزه ی بازاریابی چه کاربردهایی خواهد داشت
آمازون سرویس جدیدی بر پایه بلاک چین طراحی کرد
دولت کره جنوبی در پی کنترل بازار ارزهای دیجیتال
اچ تی سی گوشی اکسدوس را مبتنی بر فناوری بلاک چین معرفی کرد
کنفرانس اجماع کوین دسک و احتمال افزایش قیمت بیت کوین

   #بیت کوین #چین #ارز دیجیتال #نیویورک #توییتر #اینترنت #افزایش قیمت #کره جنوبی #اچ تی سی #نرم افزار

محتوای خبر «جک دورسی: روزی اینترنت ارز دیجیتال مخصوص به خود خواهد داشت» را در سایت «زومیت» ببینید