تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
رشد 2.6 درصدی شاخص فرابورس در هفته گذشته
رشد 2.6 درصدی شاخص فرابورس در هفته گذشته

به گزارش هشدارنیوز به نقل از تسنیم، در هفته ای که گذشت دادوستد دو هزار و 154 میلیون ورقه بهادار به ارزش 9 هزار و 412 میلیارد ریال در فرابورس ایران رقم خورد که حجم و ارزش مبادلات نسبت به هفته قبل تر به ترتیب 68 و 1.5 درصد رشد داشته است.

در میان بازارهای فرابورس ایران هم در این مدت حجم و هم ارزش بازارهای اول و دوم افزایش یافت و در بازار پایه نیز در حالی حجم دادوستدها 102 درصد رشد کرد که ارزش مبادلات در این بازار با رشد ناچیز 2 درصدی مواجه شد.

بدین ترتیب در هفته ای که گذشت بازارهای اول و دوم در مجموع میزبان نقل وانتقال 779 میلیون سهم به ارزش بیش از یک هزار و پانصد میلیارد ریال بودند.

در تابلوهای مبادلاتی بازار پایه نیز دست به دست شدن یک هزار و 343 میلیون سهم ثبت شد که این حجم از دادوستدها ارزش 775 میلیارد ریالی رارقم زد.

در این میان مبادلات تابلو «پایه ب» رشد 126 و 25 درصدی را در حجم و ارزش به همراه داشت اما تابلوهای «پایه الف» و «پایه ج» با افت حجم و ارزش مبادلاتی مواجه شدند.

از سوی دیگر معامله گران در بازار ابزارهای نوین مالی 31 میلیون ورقه را به ارزش افزون بر 7 هزار و 100 میلیارد ریال دست به دست کردند که در پی افت و رشد 4 درصدی در حجم و ارزش مبادلات، میزان این دادوستدها نسبت به هفته گذشته چندان تغییر نکرد. در این بازار، 7 میلیون ورقه بدهی به ارزش 6 هزار و 465 میلیارد ریال، 23 میلیون ETF به ارزش 358 میلیارد ریال و 4/. ورقه تسهیلات مسکن به ارزش 296 میلیارد ریال نقل وانتقال یافت.

نگاهی به ارزش معاملات خرد بازار سهام نیز در هفته گذشه حاکی از آن است که گروه محصولات شیمیایی با در اختیار گرفتن 16 درصد از ارزش کل معاملات خرد در جایگاه نخست قرار گرفته و گروه های فلزات اساسی، انبو ه سازی، املاک و مستغلات نیز به ترتیب جایگاه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

در مجموع ارزش مبادلات خرد بازار سهام شامل معاملات بازارهای اول، دوم، پایه، اختیار معامله خرید و فروش و SME هم در هفته گذشته به 2 هزار و 140 میلیارد ریال رسید.

این گزارش می افزاید: شاخص کل فرابورس نیز در هفته منتهی به 28 اردیبهشت ماه با 2.6 درصد رشد در ارتفاع 1097 واحدی قرار گرفت و بدین ترتیب بازدهی خود را از آغاز این ماه به 3.2 درصد رساند.

انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.


   #هشدار

محتوای خبر «رشد 2.6 درصدی شاخص فرابورس در هفته گذشته» را در سایت «هشدار نیوز» ببینید