تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
آمریکا
دونالد ترامپ به سخنان اخیر دونالد توسک، رئیس شورای اتحادیه اروپا در مورد ایران و تراز تجاری با این اتحادیه واکنش نشان داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از یورنیوز، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه پنج شنبه در نشست وزیران کابینه این کشور گفت:«رفتار اتحادیه اروپا تا پیش از این در زمینه تجاری برای آمریکا و برای کارگران آمریکا وحشتناک بوده است. سال گذشته ما با یک تراز تجاری منفی ۱۵۱ میلیون دلاری با اروپا مواجه شدیم. من ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا را خیلی خوب می شناسم. دونالد توسک را هم خیلی خوب می شناسم و هر دوشان را دوست دارم، اما آنها خیلی سرسخت هستند و در گذشته هیچ کس از طرف آمریکا با آنها مذاکره نکرده است. حقیقت این است که به جز چین و چند کشور دیگر، اتحادیه اروپا با ما بدترین رفتار ممکن را داشته است.»

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا روز چهارشنبه در سخنانی که حاشیه نشست سران اتحادیه اروپا و غرب بالکان در صوفیه، پایتخت بلغارستانایراد کرد، با اشاره به تصمیم های اخیر دولت آمریکا از جمله خروج از برجام و تهدید به وضع تعرفه های تجاری گفته بود که «پیش بینی ناپذیر بودن» دونالد ترامپ خوب است، اما این روش تنها ضد مخالفان و دشمنان کاربرد دارد و نباید برای دوستان این کشور به کار گرفته شود.

   #اتحادیه اروپا #دونالد ترامپ #چین #پایتخت #رئیس شورای اروپا #برجام #خروج از برجام

محتوای خبر «واکنش شدید ترامپ به اظهارات رئیس شورای اروپا» را در سایت «ایسکا نیوز» ببینید