تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
وزیر اقتصاد کرواسی گفت: نقل و انتقال پول با ایران در چارچوب مقررات اتحادیه اروپا، منعی ندارد؛ اما بانک های خصوصی در حال بررسی موانع اداری در ارتباط با تحریم ها هستند. 166444_165.jpg

به گزارش شما نیوز ، به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، مارتینا دالیچ، در مورد خروج آمریکا از برجام و تاثیر مستقیم آن بر حوزه روابط بانکی، اظهار داشت: ایجاد روابط بانکی هموار و سیستم های نقل و انتقال پول برای انجام یک تجارت بی دردسر میان ایران و اروپا ضروری است؛ اما همچنان یکسری موانع در سیستم پرداخت وجود دارد.

وی افزود: سیستم بانکداری کرواسی به طور کامل به این موضوع واقف است که موانع قانونی برای وضع تحریم در ارتباط با نقل و انتقال پول در چارچوب مقررات اتحادیه اروپا وجود ندارد؛ اما بانک های خصوصی در حال بررسی ریسک ها و موانع اداری در ارتباط با تحریم ها هستند.

وزیر اقتصاد و معاون نخست وزیر کرواسی، با بیان اینکه بانک مرکزی کرواسی از بانک ها خواسته مسائل حقوقی را بررسی و حل کنند، گفت: بنابراین معتقد هستم که باید با یکدیگر همکاری داشته و صبور باشیم تا این موانع را بر طرف کنیم.

دالیچ تاکید کرد: باید شرایط را برای بخش خصوصی فراهم کنیم تا قادر به انجام پروژه ها در ایران باشد و در کل بر روی روابط تجاری و اقتصادی تمرکز کنیم.

   #کرواسی #وزیر اقتصاد #برجام #بخش خصوصی #بانک مرکزی #اتحادیه اروپا

محتوای خبر «رفع موانع روابط بانکی با ایران در دستورکار بانک های خصوصی اروپا» را در سایت «شما نیوز» ببینید