تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
مطالعه های جدید نشان داده است زنان تمایل بیشتری به ازدواج با مردان بلند قد دارند. - 660679_558.jpgبه گزارش ایران اکونومیست، پژوهش ها نشان می دهند بانوان، مردان قد بلند را سالم و تروثمند تر از مردان با قد متوسط یا کوتاه می دانند و به همین دلیل تمایل بیشتری به ازدواج با خواستگاران بلند قد خود دارند.


این پژوهش به وسیله دانشمندان دانشگاه کمبریج و با پر کردن فرم پرسشنامه به وسیله بیش از ۸۰۰ زن و بررسی ازدواج های موفق آن ها با مردان با قامت های متفاوت به دست آمده است.

پژوهش ها نشان می دهند قد مطلوب و مورد علاقه همسر برای بانوان درحدود یک متر و هشتاد و دو سانتی متراست.


این تحقیق همچنین نشان می دهد، زنان به طور ناخود آگاه فکر می کنند مردان با قد متوسط یا کوتاه دچار بیماری یا ضعف قدرت مالی هستند و به همین دلیل در ازدواج با آن ها دچار تردید می شوند.


مطالعه های جدید نشان می دهند مردان با قد کوتاه یا متوسط بیشتر درمعرض خطر ابتلا به بیماری هایی چون فشارخون بالا، دیابت نوع دو و آلزایمر قرار دارند.


کارشناسان درپایان این پژوهش اعلام کرده اند افراد با فیزیک بدنی همچنین خصوصیت های روانی متفاوت در سراسر دنیا وجود دارد و اهمیت دادن به قد نمی تواند ملاک مناسبی برای ازدواج باشد، اما به طور ناخودآگاه زنان مردان بلند قد را برای ازدواج و درآینده داشتن فرزندان سالم و باهوش مناسب تر می دانند.


این پژوهش در مجله (Royal Society Open Science) منتشر شده است.

   #ازدواج #پژوهش #فشارخون #همسر

محتوای خبر «چرا بانوان، مردان قدبلند را برای ازدواج ترجیح می دهند؟» را در سایت «اکونومیست» ببینید