تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
واشنگتن پست: ترامپ در انتخابات 2020 نامزد نمی شود

جمهوری خواهان کنگره می توانند آسوده خاطر باشند چرا که هر روز بیش از پیش روشن می شود که ترامپ برای ریاست جمهوری در 2020 نامزد نخواهد شد.

واشنگتن پست: ترامپ در انتخابات 2020 نامزد نمی شود

نشریه آمریکایی واشنگتن پست با اشاره به بحران های ریاست جمهوری دونالد ترامپ و عدم حمایت جمهوری خواهان، احتمال نامزد شدن او در انتخابات 2020 را زیر سوال برد و نوشت: عدم مشارکت ترامپ در انتخابات آتی هر روز بیش از پیش روشن می شود.

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از ایسنا، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: این حقیقت دارد که رهبران حزب جمهوری خواه آمریکا همزمان با لطمه زدن دونالد ترامپ به قوانین، حملات او به قضات فدرال و دشمن نامیدن رسانه ها ساکت ماندند. آنها همچنین مقابل رئیس جمهوری آمریکا که با اقداماتش موجب می شود تا جوانان در آینده با بدهی فلج کننده کشور مواجه شوند، سکوت اختیار کردند.

این قانونگذاران همچنین با همراهی با ترامپ در زمانی که آمریکایی های لاتین تبار را متجاوز خواند، مانع ورود ده ها میلیون مسلمان به آمریکا شد و از برتری طلبی سفیدپوستان پس از واقعه شارلوتزویل دفاع کرد، موجب سرافکندگی اولین رئیس جمهوری جمهوری خواه آمریکا شدند که تمام عمر برای حذف برده داری تلاش کرد.

این روزنامه آمریکایی در ادامه نوشت: و همین قانونگذاران به لحاظ اخلاقی سست، زمانی که مورد پرسش قرار گرفتند که آیا از انتخاب مجدد رهبرشان در انتخابات آتی در 2020 حمایت می کنند یا خیر، سکوت کردند. دلیل فرار برخی سناتورها و مقام های کنگره از پاسخ به این پرسش این است که گمان می کنند شاید اوضاع پیش از انتخابات 2020 تغییر کند. سایر قانونگذاران جمهوری خواه هم تمایلی به صحبت درباره کمپین 2020 ندارند چون شخص ترامپ بیشتر تمایل دارد درباره پیچیدگی های پرونده حقوقی استورمی دنیلز صحبت کند. این زن، ترامپ را به ارتباط جنسی و پرداخت پول به عنوان حق السکوت متهم می کند.

در این گزارش همچنین آمده است: اما در حالی که رئیس جمهوری آمریکا و تیم وکلای بی کفایت او دلیلی برای رفتار محتاطانه در قبال پرونده حقوقی دنیلز دارند، جمهوری خواهان کنگره می توانند آسوده خاطر باشند چرا که هر روز بیش از پیش روشن می شود که ترامپ برای ریاست جمهوری در 2020 نامزد نخواهد شد.

واشنگتن پست نوشت: گرچه تحقیقات مستقل رابرت مولر، رئیس شورای ویژه درباره مداخله احتمالی روس ها در انتخابات آمریکا موجب واکنش دفتر اجرایی ریاست جمهوری شده است اما مجوز وزارت دادگستری برای بازرسی منزل و دفتر کار مایکل کوهن، وکیل شخصی ترامپ نگرانی ها و نفرت بیشتری در دفاتر کاخ سفید ایجاد کرده که میزان آن حتی بالاتر از زمانی است که ریچارد نیکسون، رئیس جمهوری وقت آمریکا با رسوایی واترگیت در تابستان 1973 مواجه شد.

براساس این گزارش، "اکنون حتی سرسخت ترین متحدان ترامپ هم اذعان دارند تحقیقات مولر یک تهدید وجودی علیه رئیس جمهوری آمریکاست؛ هم به لحاظ حقوقی و هم سیاسی." واشنگتن پست نوشت: متحدان ترامپ به رئیس جمهوری آمریکا می گویند که اقداماتش ممکن است علیه خودش استفاده شود؛ درست مثل مایکل فلن، ریک گیتس و جورج پاپادوپولوس. جمهوری خواهان واشنگتن و سراسر آمریکا ترامپ را یک چهره سیاسی زخم خورده می دانند و همین امر منجر شده تا از حمایت آتی خودشان صرف نظر کرده یا حتی مستقیما رئیس جمهوری آمریکا را به چالش بکشند.

   #واشنگتن #انتخابات #دونالد ترامپ #کمپین #کاخ سفید #دادگستری

محتوای خبر «واشنگتن پست: ترامپ در انتخابات 2020 نامزد نمی شود» را در سایت «مثلث» ببینید